Kamila Justyńska pobiegła szybciej 400 m z płotkami

logooomBardzo dobrze wypadła Kamila Justyńska w eliminacjach biegu na 400 m przez płotki podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Zawodniczka MUKS Wisła Junior Sandomierz rezultatem 62,83 s poprawiła rekord życiowy w tej konkurencji aż o 3,5 s! Pobiegła szybciej niż wynosi jej najlepszy wynik na 400 m bez płotków! Z trzecim czasem awansowała do finału i w piątek 5 sierpnia walczyć będzie o medal.
Tego samego dnia w finale biegu na 400 m juniorów młodszych wystąpi Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój. Przed OOM wydawał się głównym faworytem do zwycięstwa, ale eliminacje pokazały, że walka o medal łatwa nie będzie. Mateusz awansował do finału z dopiero piątym czasem 49,76 s. Najlepszy uzyskał Adam Mroczek z AZS Łódź, który rezultatem 48,54 s o prawie półtorej sekundy poprawił „życiówkę”. Przypomnijmy, że rekord sprintera buskiego Słoneczka z początku czerwca wynosi 48,06 s.
W finale B (o miejsca 9-16) na 400 m juniorek młodszych pobiegnie koleżanka klubowa Mateusza Patrycja Banaś. W eliminacjach miała dziewiąty wynik 58,79 s.
Jakub Wójcicki z Gryfa Rytwiany wystąpi w finale skoku w dal, do którego zakwalifikował się z 12. wynikiem 6,24 m.