Świętokrzyscy lekkoatleci nie zdobyli medalu w OOM

logooomBez medalu wrócą z XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu świętokrzyscy juniorzy młodsi. Najbliżej miejsca na podium był Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój w biegu na 400 m. Po wyjściu na ostatnią prostą był drugi, ale nie zdołał utrzymać tej lokaty i zajął czwarte miejsce z czasem 49,68 s. Jego trener Zdzisław Perepiczko tłumaczył, że Mateusz nie doszedł jeszcze do pełnej dyspozycji po zatruciu pokarmowym na lipcowych mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Tbilisi.
Na największe słowa uznania z siedmioosobowej świętokrzyskiej ekipy w OOM zasłużyła Kamila Justyńska z Wisły Junior Sandomierz. W eliminacjach biegu na 400 m przez płotki poprawiła aż o 3,5 s rekord życiowy czasem 62,83 s. W finale pobiegła również bardzo dobrze – 63,15 s, co dało jej czwartą lokatę. Medal był jeszcze poza jej zasięgiem.
Jakub Wójcicki z Gryfa Rytwiany nie zdołał pokonać granicy 6 m w finale skoku w dal, ale ui tak zajął 10. miejsce z wynikiem 5,96 m. Patrycja Banaś z buskiego Słoneczka była z czasem 59,51 s trzecia w finale B na 400 m, czyli 11. w tej konkurencji.
Na 16. miejscu na 1500 m sklasyfikowana została Gabriela Kazberuk z Żaczka Połaniec, która pokonała ten dystans w 5.00,34. 22. w tym biegu była jej koleżanka klubowa Paulina Witek (5.15,57), a 23. Aleksandra Rajtar ze Słoneczka (5.29,08).