Biegacze uczcili pamięć Krzysztofa Wolińskiego

Krzysztof Woliński

Blisko 300 osób wzięło udział w VIII Memoriale Krzysztofa Wolińskiego w Skarżysku-Kamiennej. Patron imprezy sam był biegaczem, a później trenerem zawodników skarżyskiego Granatu i STS, wychowawcą wielu medalistów mistrzostw Polski, m.in. olimpijczyków Wioletty Frankiewicz i Rafała Wójcika. Zmarł nagle na obozie w Spale w sierpniu 2008 roku w wieku zaledwie 50 lat.

W zorganizowanej przez Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej imprezie rozegrano kilkanaście biegów na dystansach od 200 m do 2000 m dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób niepełnosprawnych.

W biegu głównym na 10 km wystartowało 35 kobiet i 102 mężczyzn. Zwyciężył Aleksander Dragan z Kielc, który wiodącą ulicami Skarżyska atestowaną trasę pokonał w 32 min 46 s. Drugi na mecie ze stratą 8 s był Rafał Czarnecki z Bliżyna, reprezentujący STS. Trzecią lokatę z czasem 33.28 zajął Sylwester Lepiarz z Waśniowa, znany z występów w MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski.

Wśród pań najlepszą okazała się Antonina Miłek z Chemika Noxy Puławy z wynikiem 40.14. Na drugim miejscu została sklasyfikowana Lidia Czarnecka z Bliżyna i STS (40.55), a na trzecim Zuzanna Fijałkowska z AZS AGH Kraków (42.04).

Honorowym gościem Memoriału  była Jolanta Wolińska, żona Krzysztofa. Najmłodszym uczestnikiem biegów okazał się 3-letni Miłosz Jamioł z Kielc, a najstarszym 75-letni Ireneusz Płusa z Sadku k. Szydłowca. Miłosz otrzymał specjalną nagrodę – koszulkę grającej w NHL drużyny Toronto Maple Leafs – ufundowaną przez mieszkającego w Kanadzie Jerzego Dąbrowę, przed laty lekkoatletę Granatu Skarżysko i kolegę Krzysztofa Wolińskiego z bieżni.