Przełaje w Końskich z mistrzem Europy

Halowy mistrz Europy na 800 m Adam Kszczot będzie honorowym gościem międzywojewódzkich mistrzostw młodzików i eliminacji do OOM w biegach przełajowych w Końskich, które odbędą się w sobotę 19 marca.
Przyjedzie na zaproszenie prezesa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Wiesława Rożej i weźmie udział w otwarciu zawodów, które planowane jest o godz. 11.30 na stadionie przy ul. Południowej. Na wyznaczonych tam trasach rywalizować będą później biegacze. Kszczot biegał na nich jeszcze jako junior w 2008 roku podczas otwartych mistrzostw województwa świętokrzyskiego. Zwyciężył w biegu na 3 km, ale po zaciętym pojedynku z Rafałem Gontarczykiem z Ostrowii, który prowadził przez większość dystansu. Kszczot wyprzedził go dopiero na ostatnich kilkudziesięciu metrach.
Teraz ma 22 lata i jest już utytułowanym biegaczem. Prócz złotego medalu, jaki zdobył na początku marca na halowych mistrzostwach Europy w Paryżu, ma w swoim dorobku brązowe medale ubiegłorocznych mistrzostw świata w hali i mistrzostw Europy na stadionie. Jest także młodzieżowym mistrzem Starego Kontynentu na 800 m z 2009 roku. Do Końskich przyjedzie ze swoim trenerem Stanisławem Jaszczakiem oraz młodszymi kolegami z klubu RKS Łódź. Rywalizować oni będą ze świętokrzyskimi biegaczami oraz reprezentantami innych klubów z Łódzkiego w mistrzostwach młodzików oraz eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W programie tych zawodów jest w sumie osiem biegów dla dziewcząt i chłopców na dystansach od 1,5 km do 5 km. Dodatkowo rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz juniorów i seniorów.