Tylko piątka świętokrzyskich biegaczy w przełajowych mistrzostwach

jeleniagoraWyjątkowo skromna była reprezentacja województwa świętokrzyskiego na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które rozegrane zostały w Jeleniej Górze. Byliśmy reprezentowani jedynie przez trzy biegaczki i dwóch biegaczy, którzy startowali w kategorii juniorów młodszych.

Najlepiej wypadł Bartłomiej Siadul z Olimpu Strawczyn, który zajął piąte miejsce w biegu na 3 km. Pokonał ten dystans w 9 min 37 s, tracąc do zwycięzcy 12 s, a do brązowego medalisty 7 s. Na 3 km juniorek młodszych ósma była Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów w czasie 11.19. Julia Szymkiewicz z Olimpu uplasowała się na 11. pozycji na 2 km. Jej klubowy kolega Kewin Gad w biegu na 5 km minął metę na 20. pozycji. Wszyscy wymienieni zdobyli punkty dla swoich klubów i województwa, ponieważ w każdym biegu punktowane były 32 miejsce. Ta sztuka nie udała się tylko Joannie Wendt z Nadiru, która 2 km przebiegła w czasie 8.41 i sklasyfikowana została na 63. pozycji.

Biegacze Olimpu Strawczyn na mistrzostwach w Jeleniej Górze, od lewej Kewin Gad, Bartłomiej Siadul, Julia Szymkiewicz i trener Aleksander Niwiński (zdjęcie z profilu FB Olimpu Strawczyn)

Biegacze Olimpu Strawczyn na mistrzostwach  P0lski,    Od lewej Kewin Gad, Bartłomiej Siadul, Julia Szymkiewicz i trener Aleksander Niwiński (FB Olimp Strawczyn)

W punktacji klubowej mistrzostw juniorów młodszych Olimp Strawczyn z dorobkiem 10 pkt zajął wysokie siódme miejsce. 32. był Nadir Jędrzejów dzięki czterem punktom zdobytym przez Karolinę Fiutek. Świętokrzyskie w punktacji województw uplasowało się na 12. pozycji z dorobkiem 14 pkt.