Medale kieleckich studentów w akademickich mistrzostwach Polski

amp_201705261800-120x90-tBardzo dobrze wypadł w Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi student Politechniki Świętokrzyskiej Oleksandr Pylypczuk. Pochodzący z Ukrainy lekkoatleta, który od niedawna jest także zawodnikiem KKL Kielce, zajął czwarte miejsca w skoku w dal i trójskoku z rezultatami 7,10 m i 14,75 m. W klasyfikacji studentów uczelni technicznych zdobył w tych konkurencjach złoty i srebrny medal.
Brązowe medale dla PŚk wywalczyli Agnieszka Borek z wynikiem 1,58 m w skoku wzwyż i Krzysztof Pękalski, który rzucił dyskiem 43,60 m. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Pękalski był siódmy, a Borek 15.
Dwa rekordy życiowe – 22,72 s na 200 m i 50,60 s na 400 m – ustanowił Wiktor Woś, zawodnik KKL i student Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wyniki te dały mu 25. i 26. miejsce w klasyfikacji generalnej. Nieco wyżej, bo na na 22. pozycji w biegu na 800 m i na 23. na 1500 m uplasowała się Dominika Łukasiewicz z MUKS THM Ostrowiec. Studiująca na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie biegaczka uzyskała czasy 2.18,88 i 4.56,60.
Akademicką mistrzynią Polski w skoku wzwyż została studentka Wszechnicy Świętokrzyskiej i zawodniczka RLTL ZTE Radom Aneta Rydz, która ustanowiła rekord życiowy wynikiem 1,87 m. Mistrzem w biegu na 800 m z czasem 1.50,57 został Mateusz Borkowski, reprezentujący obecnie RKS Łódź student tamtejszej Wyższej Szkoły Sportowej im. Kazimierza Górskiego.