Rekord Mateusza Wróbla i pięć medali w mistrzostwach LZS

Mateusz Wróbel

Pięć razy stawali na podium świętokrzyscy lekkoatleci w krajowych mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Pile. Najlepiej wypadł Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój, który wywalczył dwa medale. Niespełna 17-letni sprinter wygrał bieg juniorów młodszych na 100 m w czasie 10,83 s, poprawiając o 0,01 s własny rekord województwa w tej kategorii wieku. Ponadto był drugi na 200 m z wynikiem 21,98 s.

Także drugą lokatę wywalczyła w biegu na 400 m przez płotki juniorka Kamila Justyńska z Wisły Junior Sandomierz, która czasem 62,47 poprawiła rekord życiowy i wypełniła normę na I klasę sportową. Wartościową „życiówkę” – 56,95 s na 400 m – ustanowiła Patrycja Banaś z buskiego Słoneczka. Rezultat ten dał jej trzecie miejsce wśród juniorek młodszych w tej konkurencji. Także trzeci na 2000 m z przeszkodami juniorów młodszych był Adam Kołodziej z Wisły Junior z czasem 6.27,80.

Kamila Justyńska (z lewej) i Patrycja Banaś

Dwa piąte miejsca zajęli biegacze Olimpu Strawczyn w biegach na 1500 m – Julia Szymkiewicz (4.51,75) i Bartłomiej Siadul (4.12,15). Także piąta była Kamila Justyńska w finale 100 m juniorek z czasem 12,72 (w eliminacjach miała 12,65).  Szóstą lokatę na 200 m juniorek młodszych zajęła Patrycja Banaś z wynikiem 26,02 s. W pierwszym w karierze starcie na 3000 m Julia Szymkiewicz uzyskała czas 10.44,58, który dał jej 11. miejsce.

W punktacji drużynowej mistrzostw (za miejsca 1-8) skromna świętokrzyska reprezentacja została sklasyfikowana na 14. pozycji, jako ostatnia ze startujących województw.