„Życiówki” kieleckich biegaczy w Mityngu Gwiazd w Radomiu

baner_mityng_gwiazd17Grupa świętokrzyskich zawodników startowała w Lekkoatletycznym Mityngu Gwiazd w Radomiu. Najlepiej z nich wypadł młodzieżowiec Wiktor Woś z KKL Kielce, który wygrał drugą serię biegu na 400 m przez płotki i rezultatem 54,35 s ustanowił rekord życiowy. Swoją „życiówkę” na 800 m poprawił jego 16-letni kolega klubowy Adam Masaczyński czasem 1.55,34, zajmując trzecią lokatę w drugiej serii . W pierwszej zwyciężył wicemistrz świata Adam Kszczot z RKS Łódź (1.47,30), wyprzedzając Mateusza Borkowskiego (1.48,85), który do ubiegłego roku reprezentował LKB Rudnik, a obecnie jest zawodnikiem RKS. Siódmy na mecie z wynikiem 1.50,77 był Szymon Dobaj, wychowanek KKL reprezentujący obecnie Wawel Kraków.

Rekord życiowy w eliminacjach biegu na 100 m ustanowił młodzieżowiec Michał Stępień z KKL. Czas 11,31 nie wystarczył jednak do zakwalifikowania się do finału. Na 1500 m dziewiąte miejsce zajęła Dominika Łukasiewicz z MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski z najlepszym swoim wynikiem w sezonie 4.50,81. Na 13. pozycji ukończyła bieg 16-letnia Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów z czasem 5.03,62.