Polska druga w Europie, nasza płotkarka zdyskwalifikowana w finale

Karolina Kołeczek

Karolina Kołeczek została zdyskwalifikowana za falstart w finałowym biegu na 100 m przez płotki w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Reprezentantka Polski z Wisły Junior Sandomierz miała reakcję startową 0,092 s, na telewizyjnych powtórkach widać było, że za wcześnie oderwała lewą rękę od bieżni. Długo przekonywała potem sędziów, że nie wybiegła przed strzałem startera, ale nie wycofali się ze swojej decyzji.
W finale biegu płotkarek podobnie jak w eliminacjach najlepsza była reprezentująca Niemcy Pamela Dutkiewicz z czasem 12,75 s. Druga na mecie była Białorusinka Alina Tałaj (12,91), a trzecia Hanna Płoticyna z Ukrainy (13,05).
Sandomierzanka za sam awans do finału miała zapewnione 4 pkt. Zdobyła ostatecznie dla reprezentacji Polski 4,5 pkt, ponieważ zdyskwalifikowana została również za nieprawidłowe pokonywanie płotków Teresa Errandonea z Hiszpanii.
Polska zajęła drugie miejsce w mistrzostwach z dorobkiem 295 pkt. Zwyciężyli Niemcy (321,5 pkt), na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze zawodów Francuzi (270), a na czwartym ekipa Wielkiej Brytanii (269).