Granat spadł z II ligi, Budowlani zaczęli o nią walczyć. Rok 1962

Nie udało się lekkoatletom Granatu Skarżysko utrzymać na dłużej niż jeden sezon w II lidze. W rok po tym, jak świętowali awans, przyszła gorycz porażki. Już pierwsze zawody 19-20 maja we Wrocławiu pokazały, że o utrzymanie będzie bardzo trudno. Granat zajął ostatnie szóste miejsce z dorobkiem 37.710 pkt. Zdecydowanie najlepszy w tej grupie okazał się wrocławski AZS, który zdobył 42.055 pkt, drugi Start Katowice miał już tylko 38.710. Klub ze Skarżyska wyprzedziły jeszcze Czarni Wrocław, Unia Krywałd i Lechia Zielona Góra.

Sprinterki Granatu Skarżysko Zofia Fabiańska (z pałeczką) i Zofia Krótkopad w sztafecie 4x100 m

Sprinterki Granatu Skarżysko Zofia Fabiańska (z pałeczką) i Zofia Krótkopad w sztafecie 4×100 m

Granat znacznie lepiej wypadł w drugim rzucie ligi, którego był gospodarzem 9-10 czerwca. Przekroczył granicę 40 tys. punktów (40.165), ulegając tylko Wiśle Kraków (40.661), a wyprzedzając Start Lublin i Stal Mielec. Po pierwszym rzucie skarżyscy lekkoatleci wyprzedzali pod względem zdobytych punktów tylko cztery z 30 klubów występujących w sumie w II lidze. Po drugim już dziewięć i nadzieje na utrzymanie wróciły. Mieli jednak niewielką przewagę nad rywalami znajdującymi się strefie spadkowej sześciu drużynami. Stracili ją w trzecim rzucie 22-23 września w Krywałdzie, zdobywając tylko 36.034,5 pkt. Zajęli w tych zawodach ostatnie szóste miejsce, za Czarnymi Wrocław, Unią Krywałd, Wisłą Kraków, Lechią Zielona Góra i Startem Katowice.

Gdy Granat występował jako pierwszy klub Kielecczyzny w drugoligowych zawodach, prymat w lidze okręgowej wywalczyli Budowlani Kielce. 9-10 czerwca klub ten walczył także w pierwszym rzucie zmagań o awans do II ligi w Łodzi. Były to jeszcze dla kieleckich lekkoatletów za wysokie progi, a 30.782 pkt za mało, by nawiązać walkę z łódzkimi drużynami – Startem (33.539) i Widzewem (32.720).

Natomiast w lidze okręgowej Budowlani byli poza konkurencją. W końcowej klasyfikacji z dorobkiem 87.279 zdecydowanie wyprzedzili Czarnych Radom (79.334) i KSZO Ostrowiec (78.198). Kolejne miejsca z jeszcze większą stratą zajęły: 4. LZS Radomka Radom, 5. LZS Łysica Kielce, 6. Radomiak Radom, 7. Star Starachowice.

Kolejne osiem zespołów występowało w 1962 roku w klasie A, gdzie kolejność była następująca: 1. LZS Sandomierzanka Sandomierz, 2. LZS Wąglanka Opoczno, 3. Wisła Sandomierz, 4. LZS Ponidzie Pińczów, 5. Cukrownia Kazimierza Wielka, 6. LZS Szydłowianka Szydłowiec, 7. Pronit Pionki, 8. LZS Pilica Białobrzegi.

Jeśli chodzi o drużynową rywalizację, to Kielecki OZLA prowadził także współzawodnictwo klubów we wszystkich kategoriach wiekowych. Puchar przechodni za zwycięstwo w niej w 1962 roku zdobyli Budowlani, wyprzedzając Granat, który miał wprawdzie najlepszych w województwie seniorów, ale wśród juniorów i młodzików ustępował kieleckiemu klubowi.

Indywidualnie najlepszą lekkoatletką Kielecczyzny w 1962 roku była Henryka Jóźwik, która po przerwie macierzyńskiej wróciła do krajowej czołówki biegaczek. Już jako zawodniczka Budowlanych Kielce 15 kwietnia w Warszawie zdobyła wicemistrzostwo Polski w biegu przełajowym na 1,2 km seniorek. Stoczyła zaciętą walkę o zwycięstwo z Krystyną Nowakowską z warszawskiej Legii (wychowanką KSZO), której uległa dopiero na ostatnich 100 m. Dobrze w tym biegu wypadły też Sabina Nowak z KSZO (9. miejsce) i Zofia Kuśmierczyk z Granatu (12. miejsce).

Mistrzostwach Polski na stadionie także rozgrywane były w Warszawie (20-22 lipca). Henryka Jóźwik zajęła czwarte miejsce w biegu na 800 m z rekordem życiowym 2.13,3. Szansę na miejsce na podium w 10-boju miał Franciszek Drewniany z Granatu, ale nie pojechał na zawody. Jego trener Bogdan Winiarski tak przedstawił powody tej absencji w klubowej kronice: „Drewniany kategorycznie odmówił, tłumacząc się, że ma w tym czasie egzamin motorowy. Załatwiłem mu przesunięcie na inny termin, ale wolał pozostać w domu. Za karę odebrano mu kadrowe, wypłacane przez klub (300 zł miesięcznie) z tytułu zaliczenia go od wiosny do kadry narodowej”.

Teresa Pietrzyk z Budowlanych i Zbigniew Jędrzejczyk z MKS Kielce

Teresa Pietrzyk  i Zbigniew Jędrzejczyk, czołowi sprinterzy Kielecczyzny w 1962 roku

W mistrzostwach Polski juniorów w połowie lipca w Poznaniu najlepiej wypadła Teresa Pietrzyk z Budowlanych, która zajęła czwarte miejsce w biegu na 80 m przez płotki z czasem 12,0 s.

Młodzicy swoje mistrzostwa mieli 29-30 września w Łodzi. Wicemistrzostwo Polski zdobył Tadeusz Lisiewicz z MKS Końskie w 5-boju z wynikiem 326 pkt. Trzecie miejsca wywalczyli Janusz Kaus z Ponidzia Pińczów na 1000 m z czasem 2.38,8 i Zbigniew Parszewski z MKS Skarżysko w pchnięciu 5-kilogramową kulą z rezultatem 15,18 m. Blisko podium był w biegach przez płotki Krzysztof Arczewski z RKS Radom, zajmując czwartą lokatę na 90 m (12,6 s) i szóstą na 200 m (27,5 s). Ponadto Zbigniew Miecznikowski z Pilicy Białobrzegi uplasował się na szóstej pozycji w rzucie dyskiem 1 kg (47,68 m), a Anna Pawlak z Czarnych Radom w rzucie oszczepem (31,73 m).

Mistrzostwa okręgu w 1962 roku rozgrywane były w Skarżysku (przełajowe, seniorów i wielobojach) oraz Ostrowcu Świętokrzyskim (juniorzy i młodzicy). 29-30 września w Kielcach najlepsi w województwie lekkoatleci rywalizowali też w I Spartakiadzie Ziemi Kieleckiej. Puchar Miast „Słowa Ludu” po raz drugi zdobyło Skarżysko, które 9 września było gospodarzem tych zawodów. Kolejne miejsca zajęły: 2. Kielce, 3. Radom, 4. Ostrowiec, 5. Starachowice.

W meczach międzyokręgowych lekkoatleci Kielecczyzny dwukrotnie zmierzyli się z reprezentacją województwa lubelskiego. W czerwcu w Lublinie ponieśli wyraźną porażkę (kobiety 48:58, mężczyźni 92:118), ponieważ na zawody nie pojechało wielu czołowych zawodników. Rewanż w październiku w Skarżysku był udany, mężczyźni wygrali 102:97, a kobiety 62:44.

Mecz z Lublinem, a także wspomniane wcześniej zawody II ligi na stadionie Granatu były najpoważniejszymi imprezami rangi ogólnopolskiej w okręgu. Mieliśmy też zawody międzynarodowe – 3 września z okazji otwarcia stadionu przy Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Radomiu-Wacynie. Pracujący tam jako nauczyciel wf Jerzy Świercz, znany w latach 50. sprinter i płotkarz LZS Wodzisław, zaprosił na nie kilku czołowych polskich lekkoatletów. Przyjechała też mieszkająca w USA Stanisława Walasiewicz-Olson, mistrzyni olimpijska z Los Angeles i wicemistrzyni z Berlina na 100 m. Wystartowała w biegu na 60 m i w wieku 51 lat pokonała ten dystans w 8,4 s.

Stanisława Walasiewicz-Olson w Radomiu-Wacynie, z prawej Jerzy Świercz

Stanisława Walasiewicz-Olson na stadionie  w Radomiu-Wacynie, z prawej Jerzy Świercz

Podczas tych zawodów padło też kilka wyników na nie notowanym wcześniej na Kielecczyźnie poziomie. Marian Foik z warszawskiej Legii przebiegł 100 m w 10,4 s, Władysław Komar z Lechii Gdańsk pchnął kulą 18,30 m, a Janusz Sidło ze Sparty Warszawa rzucił oszczepem 76,33 m. Rzut dyskiem wygrała mistrzyni USA juniorek Mc Carthy rezultatem 37,98 m.

Olimpijczyków mieli też okazję oglądać kibice w Pionkach podczas otwarcia spartakiady zakładowej Pronitu w czerwcu. Ryszard Malcherczyk z Legii skoczył w trójskoku 15,95 m, a Janusz Sidło i legionista Zbigniew Radziwonowicz z Legii z trawiastego rozbiegu rzucali oszczepem ponad 71 m.

Z lekkoatletów Kielecczyzny rezultaty na najwyższym poziomie uzyskała w 1962 roku Henryka Jóźwik. Czas 2.13,3 na 800 m dał jej klasę mistrzowską krajową, czwarte miejsce wśród polskich biegaczek i 89. na świecie. W tabelach krajowych była też szósta na 500 m i 23. na 400 m. Na 800 m w trzeciej dziesiątce uplasowała się Zofia Kuśmierczyk z Granatu, a w czwartej Sabina Nowak z KSZO. Ponadto lokaty w czwartej dziesiątce zajmowały Teresa Pietrzyk z Budowlanych w biegu na 80 m ppł i Pelagia Wójcik z LZS Łysica w rzucie oszczepem. Wynik na poziomie I klasy miała w 5-boju Apolonia Winiarska z Granatu, ale konkurencja ta nie została ujęta w tabelach najlepszych.

Wśród mężczyzn najbardziej wartościowy rezultat uzyskał Bogdan Winiarski – 49,84 m w rzucie dyskiem. Zapewnił zawodnikowi Granatu klasę mistrzowską krajową i ośme miejsce w tej konkurencji w Polsce. Na 15. pozycji w rzucie młotem uplasował się Józef Glibowski z KSZO. Trzecią dziesiątkę w biegu na 110 m ppł zamykał Kazimierz Fronk, a na 400 m ppł Franciszek Drewniany (obaj z Granatu). W czwartej zostali sklasyfikowani: Drewniany (200 m ppł), Ryszard Lipiec z Granatu (w dal i trójskok) i Grzegorz Mirkowski z Granatu (młot). W piątej dziesiątce znaleźli się: Franciszek Krakowiak z KSZO (5000 m i 1500 z przeszkodami), Drewniany (tyczka i w dal) oraz Andrzej Bratek z Czarnych Radom (wzwyż).

Lech Chyła

Lech Chyła

Jeśli chodzi o rekordy okręgu, to w 1962 roku pięć ustanowiły kobiety, a siedem mężczyźni. Trzy rekordowe wyniki ustanowione w połowie lat 50. straciła Krystyna Aleksanderek. Teresa Pietrzyk poprawiła osiągnięcia radomianki w biegach na 200 m i 80 m ppł, a Apolonia Winiarska w 5-boju. Rekordy ustanowiły też Pelagia Wójcik w rzucie oszczepem i sztafeta Granatu 4×100 m, a wyrównała Elżbieta Białek z Radomki w skoku wzwyż.

Wśród mężczyzn rekordy w dwóch konkurencjach poprawili Franciszek Krakowiak (3000 m i 1500 m z przeszkodami) i Franciszek Drewniany (400 m ppł i tyczka), a ponadto Andrzej Bratek w skoku wzwyż, Ryszard Lipiec w trójskoku i Bogdan Winiarski w rzucie dyskiem.

Mieliśmy też w 1962 roku dwa rekordy Polski młodzików, które ustanowili radomscy lekkoatleci. Najpierw w sierpniu Lech Chyła z Radomiaka przebiegł 1000 m w 2.36,6, a w październiku Krzysztof Arczewski z RKS Radom uzyskał rekordowy rezultat w 3-boju wynikiem 221 pkt, na co złożyło się 11,4 s na 100 m, 12,87 m w pchnięciu kulą 5 kg i 1,66 w skoku wzwyż.

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1962 roku
K o b i e t y
60 m
8,2 Beata STRZEPSKA 46 Granat Skarżysko 3.09 Radom
8,2 Maria URBAŃSKA 45 Orlęta Radom 3.09 Radom
8,3 Elżbieta JOPKIEWICZ 47 Budowlani Kielce 3.09 Radom
8,5 Ewa SZYMAŃSKA 46 Czarni Radom
8,5 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom
100 m
12,6 Zofia FABIAŃSKA 41 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
13,0 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 3.09 Radom
13.1 Teresa PIETRZYK 44 Budowlani Kielce 9.06 Łódź
13,2 Elżbieta STRADOWSKA 44 Budowlani Kielce 26.07 Kazimierza W.
13,2 Ewa SZYMAŃSKA 47 Pilica Białobrzegi 29.09 Kielce
13,2 Maria URBAŃSKA 45 Orlęta Radom 7.10 Skarżysko
13,3 Wanda MÜLLER 45 Star Starachowice
13,4 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 27.06 Kielce
13,4 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 27.06 Kielce
13,5 Elżbieta JOPKIEWICZ 47 Budowlani Kielce 26.07 Kazimierza W.
13,5 Alicja SUSKIEWICZ 46 MKS Końskie
200 m
26,5 Teresa PIETRZYK 44 Budowlani Kielce 10.06 Łódź
27,1 Zofia FABIAŃSKA 41 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
27,2 Anna KWIATKOWSKA 45 Budowlani Kielce 10.06 Łódź
27,2 Teresa MALEC 43 Radomka Radom 14.10 Radom
27,3 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
27,7 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 22.08 Kielce
27,9 Elżbieta STRADOWSKA 44 Budowlani Kielce 24.06 Lublin
27,9 Maria GRZEGOLEC 47 Ponidzie Pińczów 16.09 Krzelów
28,0 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 29.07 Kielce
28,0 Zofia KUSMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 23.09 Krywałd
400 m
60,5 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 19.09 Kielce
62,2 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 29.09 Kielce
62,3 Teresa MALEC 43 Radomka Radom 29.09 Kielce
63,4 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 16.06 Warszawa
64,7 Mirosława PAWŁOWSKA 44 Orlęta Radom 12.07 Radom
65,2 Janina WIĄZOWSKA 41 Radomka Radom 23.06 Skarżysko
65,5 Danuta BANASIAK 45 Orlęta Radom
67,0 Danuta BODZIOCH 46 Ponidzie Pińczów 23.06 Skarżysko
67,2 Sabina NOWAK 43 KSZO Ostrowiec
68,4 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce
68,4 Teresa KORUBA 46 Łysica Kielce 29.09 Kielce
500 m
1.17,8 Henryka JOŹWIK 38 Budowlani Kielce 9.06 Łódź
1.22,0 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 20.05 Wrocław
1.22,1 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 9.09 Skarżysko
1.23,9 Danuta BANASIAK 45 Orlęta Radom 26.07 Kazimierza W.
1.24,2 Teresa MALEC 43 Orlęta Radom 22.09 Ostrowiec
1.24,8 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 9.06 Łódź
1.25,6 Danuta BODZIOCH 46 Ponidzie Pińczów 26.07 Kazimierza W.
1.25,7 Mirosława PAWŁOWSKA 44 Orlęta Radom 16.06 Ostrowiec
1.27,1 Janina WIĄZOWSKA 41 Radomka Radom 19.05 Skarżysko
1.27,4 Sabina NOWAK 43 KSZO Ostrowiec
800 m
2.13,3 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 22.07 Warszawa
2.25,8 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 13.10 Skarżysko
2.32,2 Sabina NOWAK 43 KSZO Ostrowiec 7.07 Zabrze
80 m ppł
12,0 Teresa PIETRZYK 44 Budowlani Kielce 14.07 Poznań
12,2 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
12,6 Henryka JÓŹWIK 36 Budowlani Kielce 9.09 Skarżysko
12,6 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 9.09 Skarżysko
12,9 Ewa SZYMAŃSKA 47 Pilica Białobrzegi 23.09 Radom
13,1 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 20.05 Wrocław
13,4 Wanda MAJ 46 Czarni Radom 28.10 Radom
13,6 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysica Kielce 23.06 Skarżysko
13,7 Krystyna KRZESIŃSKA 44 Pilica Białobrzegi 23.09 Radom
13,8 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom
4×100 m
52,1 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorki) 29.09 Kielce
(Z. FABIAŃSKA, 41 – A. WINIARSKA, 36 – K. MĄKOSA, 43 – Z. KRÓTKOPAD, 44)
53,1 BUDOWLANI Kielce (juniorki) 8.07 Zabrze
53,4 BUDOWLANI Kielce (seniorki) 8.09 Skarżysko
53,6 BUDOWLANI Kielce (młodziczki) 28.10 Skarżysko
(E. JOPKIEWICZ, 47 – Z. MOŻDŻEŃ, 47 – U. MAJ, 47 – K. SMAGAŁA, 46)
54,7 MKS ORLĘTA Radom (juniorki) 17.06 Ostrowiec
55,2 LZS ŁYSICA Kielce 28.10 Skarżysko
55,3 STAR Starachowice (juniorki) 30.09 Kielce
55,5 RADOMIAK Radom (seniorki) 30.09 Kielce
55,7 LZS ŁYSICA Kielce (seniorki) 10.06 Ostrowiec
56,0 CZARNI Radom (juniorki) 17.06 Ostrowiec
sztafeta łączona
52,4 KIELECKIE (reprezentacja okręgu seniorek) 24.06 Lublin
4×200 m
2.02,0 RADOMIAK Radom 5.07 Radom
2.02,8 CZARNI Radom 5.07 Radom
wzwyż
1,45 Elżbieta BIAŁEK 43 Radomka Radom 16.09 Radom
1,43 Maria BIAŁKOWSKA 45 Orlęta Radom 27.06 Olsztyn
1,43 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 3.09 Radom
1,42 Elżbieta GOLISZ 47 Pronit Pionki 22.07 Kazimierza W.
1,40 Maria POŁEĆ 46 MKS Pionki 20.05 Radom
1,40 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 3.09 Radom
1,40 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 3.09 Radom
1,40 Wanda MAJ 46 Czarni Radom 24.10 Radom
1,37 Krystyna WŁODNO 46 Ponidzie Pińczów 20.05 Kazimierza W.
1,36 Teresa GRABOSZ 46 MKS Skarżysko
1,36 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysica Kielce 20.10 Skarżysko
w dal
5,12 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 2.06 Skarżysko
5,03 Maria POŁEĆ 46 MKS Pionki 22.07 Kazimierza W.
4,93 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 14.10 Skarżysko
4,91 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
4,85 Maria URBAŃSKA 45 Orlęta Radom 12.07 Radom
4,83 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 16.09 Ostrowiec
4,83 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec
4,81 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 26.07 Kazimierza W.
4,80 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 29.10 Skarżysko
4,77 Wanda KURPIK 39 Radomiak Radom 12.07 Radom
kula
11,15 Lidia INTEREWICZ 40 Radomiak Radom 14.06 Warszawa
10,43 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 26.07 Kazimierza W.
10,45 ? Stefania SZYSZKA 44 Łysica Kielce 23.06 Skarżysko
10,02 Wanda RZESZOWSKA 40 Granat Skarżysko 22.09 Krywałd
9,90 Maria KUCHARSKA 43 Granat Skarżysko
9,48 Maria MATRACKA 45 Radomka Radom 22.07 Radom
9,46 Krystyna GIZOWSKA Budowlani Kielce 19.05 Skarżysko
9,42 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec
9,42 Elżbieta SAPIEJA 45 MKS Końskie 7.10 Skarżysko
9,40 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Ponidzie Pińczów 6.05 Krzelów
9,40 Henryka MATRACKA 43 KSZO Ostrowiec 9.06 Ostrowiec
3 kg (młodziczka)
10,59 Wanda MAJ 46 Czarni Radom 13.06 Radom
dysk
34,49 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 13.10 Skarzysko
32,83 Lidia INTEREWICZ 40 Radomiak Radom 19.05 Skarżysko
32,51 Halina GWAREK 45 Czarni Radom 5.07 Radom
31,25 Bogusława PROKOP 46 Czarni Radom 17.09 Radom
30,60 Danuta SZOSTAK 42 Wąglanka Opoczno 17.06 Pionki
30,51 Henryka MATRACKA 43 KSZO Ostrowiec
30,31 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec
30,28 Danuta BANASIAK 45 Orlęta Radom 26.05 Skarżysko
30,20 Stefania SZYSZKA 44 Łysica Kielce 19.05 Skarżysko
30,08 Agnieszka KRZYŻANOWSKA 40 Radomka Radom 16.09 Radom
oszczep
39,82 Pelagia WÓJCIK 44 Łysica Kielce 23.09 Ostrowiec
34,12 Anna PAWLAK 46 Czarni Radom 20.05 Skarżysko
33,75 Wanda RZESZOWSKA 40 Granat Skarżysko 20.05 Wrocław
33,64 Jadwiga SOŁTYS 44 Sandomierzanka 14.10 Sandomierz
33,02 Wiesława BOCHACZ 41 Budowlani Kielce 10.06 Łódź
31,77 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Ponidzie Pińczów 24.06 Skarżysko
31,71 Lidia INTEREWICZ 40 Radomiak Radom 10.06 Ostrowiec
31,62 Teresa GIZOWSKA Budowlani Kielce 10.06 Łódź
31,05 Janina ŁAKOMIEC 43 Budowlani Kielce 20.05 Skarżysko
30,79 Maria MATRACKA 45 Radomka Radom 27.05 Skarżysko
5-bój (kula – wzwyż – 200 m – 80 m ppł – w dal)
3.712 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
(9,88 – 1,33 – 27,4 – 12,2 – 5,11)
3.381 Teresa PIETRZYK 44 Budowlani Kielce 21.10 Skarżysko
(? – 1,27 – 27,0 – 12,2 – 4,74)
3.154 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
(8,08 – 1,30 – 28,5 – 13,5 – 4,56)
3.149 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 29.07 Kielce
3.085 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 Łysica Kielce 21.10 Skarżysko
3.049 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
(8,01 – 1,30 – 28,5 – 14,8 – 4,69)
3.046 Wanda MAJ 46 Czarni Radom
2.954 Stefania SZYSZKA 44 Łysica Kielce 21.10 Skarżysko
2.938 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom
2.936 Elżbieta STRADOWSKA 44 Budowlani Kielce 21.10 Skarżysko
3-bój (młodziczki, 100 m – wzwyż – kula)
164 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
(13,9 – 1,35 – 7,94)
155 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom
154 Wanda MAJ 46 Czarni Radom
152 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 21.10 Skarżysko
Wyniki uzyskane w hali (sali)
25 m
4,4 Teresa MAJCHRZYK 47 Budowlani Kielce 18.03 Kielce
60 m
8,8 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 28.01 Warszawa
25 m ppł
5,2 Teresa MAJCHRZYK 47 Budowlani Kielce 18.03 Kielce
w dal
4,46 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 28.01 Warszawa
w dal z miejsca
2,31 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 5.03 Skarżysko
2,25 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 5.03 Skarżysko
trójskok z miejsca
6,95 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 5.03 Skarżysko
6,90 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 5.03 Skarżysko
M ę ż c z y ź n i
100 m
10,9* Zbigniew JĘDRZEJCZYK 44 MKS Kielce 26.07 Kazimierza W.
11,1 Ryszard LIPIEC 37 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
11,2 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
11,2 Bernard WOLNY Czarni Radom 29.09 Kielce
11,3 Adam SALWEROWICZ 43 Star Starachowice 9.06 Ostrowiec
11,3 Henryk SKRZYŃSKI 42 Szydłowianka 17.06 Pionki
11,4 Zdzisław PAJĄK 36 Radomiak Radom 2.06 Radom
11,4 Marek KOŁODZIEJ 43 Budowlani Kielce 9.06 Łódź
11,4 Wiesław JACH 43 Łysica Kielce 9.06 Ostrowiec
11,4 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Czarni Radom 9.06 Ostrowiec
11,4 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 21.10 Skarżysko
11,4 Lech JĘDRZEJCZYK 45 Radomka Radom 28.10 Radom
11,4 Witold SAJKIEWICZ 46 MKS Kielce
* – wynik figuruje w tabelach stu najlepszych w Polsce w miesięczniku „Lekka Atletyka” (4/1963), o jego dwukrotnym uzyskaniu przez Z. Jędrzejczyka informowało „Słowo Ludu, w tabelach OZLA widnieje natomiast czas 11,2 s
200 m
22,8 Zbigniew JĘDRZEJCZYK 44 MKS Kielce 17.06 Ostrowiec
22,9 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
22,9 Adam SALWEROWICZ 43 Star Starachowice 24.06 Lublin
23,1 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
23,3 Zdzisław PAJĄK 36 Radomiak Radom 20.05 Skarżysko
23,5 Wiesław JACH 43 Łysica Kielce 17.06 Ostrowiec
23,6 Krzysztof RZESZOWSKI 43 Granat Skarżysko 14.10 Skarżysko
23,7 Henryk SKRZYŃSKI 42 Szydłowianka 24.06 Skarżysko
23,7 Robert LATKOWSKI Czarni Radom 22.07 Radom
23,7 Mirosław MĄCZYŃSKI 44 Granat Skarżysko 16.09 Skarżysko
300 m (młodzik)
38,7 Lech CHYŁA 46 Radomiak Radom 30.06 Radom
400 m
50.9 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
51,8 Jerzy MICHALSKI 40 Radomka Radom 14.10 Skarżysko
52,1 Mirosław MĄCZYŃSKI 44 Granat Skarżysko 14.10 Skarżysko
52,2 Władysław SEWERYŚ 43 Sandomierzanka 23.06 Skarżysko
52,2 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 20.10 Skarżysko
52,4 Adam SALWEROWICZ 43 Star Starachowice 7.10 Starachowice
52,6 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec 9.06 Ostrowiec
52,8 Robert LATKOWSKI Czarni Radom 9.06 Ostrowiec
52,9 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce
53,2 Andrzej SOŁTYSIK 43 Budowlani Kielce 9.06 Łódź
53,2 Stanisław GRABKA 43 Łysica Kielce 9.06 Ostrowiec
800 m
1.57,4 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 4.08 Łódź
1.57,6 Jerzy MICHALSKI 40 Radomka Radom 30.09 Kielce
1.58,1 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
1.58,6 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 3.09 Radom
1.58,9 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec 24.06 Lublin
1.59,6 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 3.09 Radom
2.00,6 Mirosław MĄCZYŃSKI 44 Granat Skarżysko 30.09 Kielce
2.01,2 Władysław SEWERYŚ 43 Sandomierzanka 24.06 Skarżysko
2.01,7 Stanisław GRABKA 43 Łysica Kielce 27.05 Skarżysko
2.02,0 Zenon KUSIŃSKI 43 Budowlani Kielce 10.06 Łódź
1000 m
2.34,2 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 14.06 Warszawa
2.36,4 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 22.07 Kazimierza W.
2.36,6 Lech CHYŁA 46 Radomiak Radom 9.08 Radom
2.38,8 Janusz KAUS 46 Ponidzie Pińczów 29.09 Łódź
2.38,9 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 17.06 Kielce
2.40,7 Jerzy BIELECKI 40 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
2.43,2 Władysław SEWERYŚ 43 Sandomierzanka 6.05 Sandomierz
2.43,2 Jan SZOTT Czarni Radom
2.43,6 Roman WILKOWSKI 45 MKS Końskie 26.05 Kielce
2.45,0 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom
1500 m
4.00,5 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 6.07 Zabrze
4.06,0 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 9.06 Łódź
4.07,6 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
4.09,2 Jerzy BIELECKI 40 Granat Skarżysko 2.06 Skarżysko
4.11,8 Jerzy MICHALSKI 40 Radomka Radom 16.09 Skarżysko
4.12,0 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom
4.12,2 Kazimierz ŁASZCZYŃSKI Czarni Radom 9.06 Ostrowiec
4.12,2 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 16.06 Warszawa
4.14,6 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 9.09 Skarżysko
4.16,2 Jan SZPERLA 43 Wąglanka Opoczno 16.09 Skarżysko
3000 m
8.39,8 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 3.08 Łódź
8.46,4 Jerzy BIELECKI 40 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
9.02,8 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
9.04,6 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 29.09 Kielce
9.16,2 Kazimierz ŁASZCZYŃSKI Czarni Radom 10.06 Ostrowiec
9.17,6 Wacław SZCZURSKI 40 Wąglanka Opoczno 29.09 Kielce
9.18,2 Eugeniusz ZIELIŃSKI 44 Radomiak Radom 8.07 Zabrze
9.27,0 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 20.05 Skarżysko
9.28,0 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 19.08 Kielce
9.36,2 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom
5000 m
15.15,6 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 14.10 Skarżysko
16.01,4 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 14.10 Skarżysko
16.17,0 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 24.06 Lublin
16.42,0 Jerzy BIELECKI 40 Granat Skarżysko 24.06 Lublin
16.50,2 Eugeniusz ZIELIŃSKI 44 Radomiak Radom
16.57,0 Jan ZIELIŃSKI 38 Radomiak Radom
17.07,0 Jerzy BARAN 42 Radomka Radom 28.10 Radom
17.09,6 Tadeusz MACHNIO 36 Radomka Radom 23.09 Ostrowiec
17.13,8 Jan SZOTT Czarni Radom
17.20,0 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 23.09 Ostrowiec
90 m ppł (młodzik, 91,4 cm x 8,90 m)
12,6 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 30.09 Łódź
110 m ppł
15,4 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 16.06 Warszawa
16,0 Maciej GRZELKA 42 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
16,0 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec 3.08 Łódź
16,5 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 22.09 Ostrowiec
17,0 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom
17,1 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 22.09 Krywałd
17,2 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
17,6 Czesław WANAT 43 Czarni Radom
17,8 Edward STARACHOWSKI 41 KSZO Ostrowiec
18,8 Zygmunt MALINOWSKI 41 Czarni Radom 10.06 Ostrowiec
100 cm (juniorzy)
16,4 Zdzisław WANAT 43 Czarni Radom 16.06 Ostrowiec
16,5 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 16.06 Ostrowiec
91,4 cm (młodzik)
16,2 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 14.07 Kazimierza W.
200 m ppł
25,2 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 8.07 Zabrze
26,4 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 3.06 Skarżysko
27,1 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 3.06 Skarżysko
27,1 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom
27,3 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 9.09 Skarżysko
27,4 Edward STARACHOWSKI 41 KSZO Ostrowiec
27,5 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko 24.06 Lublin
27,6 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce
27,6 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 14.10 Skarżysko
27,7 Zbigniew JĘDRZEJCZYK 44 MKS Kielce 17.06 Ostrowiec
27,7 Władysław SEWERYŚ 43 Sandomierzanka 23.09 Kazimierza W.
27,7 Jerzy MICHALSKI 40 Radomka Radom 28.10 Radom
400 m ppł
55,3 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
56,9 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
58,2 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 2.06 Skarżysko
60,3 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 2.06 Skarżysko
61,3 Jerzy MICHALSKI 40 Radomiak Radom 2.06 Skarżysko
62,0 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 20.05 Wrocław
62,2 Czesław KRUK 42 Czarni Radom 23.09 Radom
62,7 Zenon KUSIŃSKI 43 Budowlani Kielce 2.06 Skarżysko
63,1 Waldemar BURANDT 42 Radomka Radom 24.06 Skarżysko
64,3 Mirosław KOZA 37 Łysica Kielce 24.06 Skarżysko
64,3 Jan BUŁKOWSKI Czarni Radom
64,3 Karol HABERKO 43 Czarni Radom
1500 m prz
4.18,7 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 23.06 Lublin
4.24,7 Jerzy BIELECKI 40 Granat Skarżysko 20.05 Wrocław
4.26,8 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 14.07 Poznań
4.40,0 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
4.46,2 Franciszek ŁACHWA 42 Łysica Kielce 23.09 Skarżysko
4.52,4 Eugeniusz ZIELIŃSKI 44 Radomiak Radom 23.09 Skarżysko
4.52,5 Jerzy BARAN 42 Radomka Radom 23.09 Skarżysko
4.54,0 Marian BERNATEK Budowlani Kielce
5.01,8 Franciszek KOWALCZYK Budowlani Kielce
5.02,2 Tadeusz KRAWCZYK 43 Czarni Radom
3000 m prz
9.58,8 Jerzy BIELECKI 40 Granat Skarżysko 23.09 Krywałd
10.13,8 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 23.09 Krywałd
4×100 m
45,3 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 9.09 Skarżysko
(W. OLSIŃSKI, 33 – R. LIPIEC, 37 – Z. WŁODARCZYK, 41 – F. DREWNIANY, 36)
45,8 BUDOWLANI Kielce (juniorzy) 16.06 Ostrowiec
46,0 MKS Skarżysko-Kamienna (juniorzy) 17.06 Ostrowiec
46,1 MKS Końskie (juniorzy) 28.10 Skarżysko
46,2 CZARNI Radom (seniorzy) 20.05 Skarżysko
46,2 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 10.06 Łódź
46,2 MKS Pionki (juniorzy) 28.10 Skarżysko
46,3 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorzy) 22.09 Ostrowiec
46,4 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy)
46,9 LZS RADOMKA Radom (seniorzy) 20.05 Skarżysko
46,9 RADOMIAK Radom (seniorzy) 20.05 Skarżysko
sztafeta łączona
43,9 KIELECKIE (reprezentacja okręgu seniorów) 23.06 Lublin
4×400 m
3.33,2 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 30.09 Kielce
3.39,2 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 30.09 Kielce
3.39,6 BUDOWLANI Kielce (juniorzy) 28.10 Skarżysko
(J. OCIOS, 45 – J. WIERZBICKI, 44 – A. SOŁTYSIK, 43 – M. KOŁODZIEJ, 43)
3.42,2 LZS WĄGLANKA Opoczno (seniorzy)
3.44,4 CZARNI Radom (seniorzy) 23.09 Ostrowiec
3.46,0 LZS RADOMKA Radom (seniorzy)
3.47,9 RADOMIAK Radom (seniorzy)
3.50,2 MKS Pionki (juniorzy)
3.52,8 STAR Starachowice (seniorzy)
3.59,2 WISŁA Sandomierz (seniorzy)
sztafeta łączona
3.30,4 KIELECKIE (reprezentacja okręgu seniorów) 14.10 Skarżysko
3.31,6 RADOM (reprezentacja miasta seniorów) 30.09 Kielce
Sztafeta szwedzka (100 – 200 – 300 – 400 m)
2.09,6 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 28.10 Skarżysko
2.10,2 RADOMIAK Radom (juniorzy)
2.10,8 LZS RADOMKA Radom (seniorzy)
2.13,2 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy)
2.13,2 CZARNI Radom (seniorzy)
2.14,0 MKS Skarżysko-Kamienna (młodzicy)
2.14,2 PRONIT Pionki (juniorzy)
Sztafeta olimpijska (100 – 200 – 400 – 800 m)
3.39,8 RADOMIAK Radom (seniorzy) 30.06 Radom
3.44,0 MKS Skarżysko-Kamienna (juniorzy) 28.10 Skarżysko
3.44,2 RADOMIAK Radom (juniorzy)
3.46,8 CZARNI Radom (seniorzy) 1.05 Radom
3.52,2 MKS Kielce (młodzicy)
3.55,6 BUDOWLANI Kielce (młodzicy)
wzwyż
1,86 Andrzej BRATEK 41 Czarni Radom 23.06 Lublin
1,83 Stefan STACHURSKI 35 Radomka Radom 14.10 Radom
1,79 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 19.05 Wrocław
1,785 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 16.06 Ostrowiec
1,76 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 13.05 Skarżysko
1,75 Konstanty KASPRZYCKI 43 Granat Skarżysko 30.09 Kielce
1,73 Andrzej SADOWSKI 45 Łysica Kielce 16.06 Ostrowiec
1,71 Sławomir SAJDA 43 Sandomierzanka 19.08 Sandomierz
1,71 Tadeusz ZIENTALSKI 44 MKS Szydłowiec 7.10 Skarżysko
1,70 Zygmunt MALINOWSKI 41 Czarni Radom
1,70 Tadeusz SAWICKI 44 Orlęta Radom
1,70 Mieczysław WIKTOR 44 Wisła Sandomierz
1,70 Ryszard GĄSIOROWSKI 45 Wąglanka Opoczno 16.09 Skarżysko
1,70 Tadeusz JUNAK 45 Wąglanka Opoczno 16.09 Skarżysko
1,70 Zdzisław MOLENDA 37 Ponidzie Pińczów 16.09 Skarżysko
1,70 Ryszard KALITA 44 Radomiak Radom
tyczka
3,90 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 20.05 Wrocław
3,82 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 26.05 Skarżysko
3,70 Henryk PRONOBIS 38 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
3,60 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
3,58 Adam JÓŹWIK 32 Budowlani Kielce 22.07 Kazimierza W.
3,50 Jerzy WŁOSKOWICZ 43 Orlęta Radom 26.05 Skarżysko
3,40 Wiesław SZYDŁOWSKI 40 Łysica Kielce 10.06 Ostrowiec
3,30 Zygmunt ZAWÓR 39 Star Starachowice 10.06 Ostrowiec
3,21 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 24.08 Kielce
3,20 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce
w dal
7,04 Ryszard LIPIEC 37 Granat Skarżysko 13.10 Skarżysko
6,94 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 28.10 Skarżysko
6,64 Stanisław STĄSIEK 33 KSZO Ostrowiec 19.05 Skarżysko
6,56 Andrzej BRATEK 41 Czarni Radom 19.05 Skarżysko
6,48 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 22.10 Skarżysko
6,45 Zdzisław PAJĄK 36 Radomiak Radom
6,45 Stefan BIŃKOWSKI 42 Radomiak Radom 20.10 Skarżysko
6,42 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 9.06 Łódź
6,40 Tadeusz LISIEWICZ 46 MKS Końskie 28.10 Skarżysko
6,38 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 29.10 Skarżysko
trójskok
14,54 Ryszard LIPIEC 37 Granat Skarżysko 19.05 Wrocław
14,01 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 14.10 Skarżysko
14,01 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 14.10 Skarżysko
13,68 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 20.05 Skarżysko
13,33 Zbigniew POBIS Czarni Radom 20.05 Skarżysko
13,25 Jerzy LECH 35 Budowlani Kielce 20.05 Skarżysko
13,17 Władysław SEWERYŚ 43 Sandomierzanka 6.05 Sandomierz
13,12 Aleksander NIZIOŁEK 45 MKS Skarżysko 17.06 Ostrowiec
13,09 Marek KOŁODZIEJ 43 Budowlani Kielce 17.06 Ostrowiec
13,00 Stefan BIŃKOWSKI 42 Radomiak Radom
kula
13,26 Marian PĘKACKI 44 Pilica Białobrzegi 20.05 Radom
13,16 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 2.06 Skarżysko
13,01 Tadeusz STASIAK 40 KSZO Ostrowiec 2.06 Skarżysko
12,77 Franciszek LIZIS 33 Łysica Kielce 19.05 Skarżysko
12,68 Marian ZIELIŃSKI 43 MKS Końskie 16.06 Końskie
12,68 Adam TARAS 44 MKS Skarżysko 14.10 Skarżysko
12,61 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
12,56 Zdzisław FURMANEK 35 Łysica Kielce 19.05 Skarżysko
12,47 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 9.06 Skarżysko
12,36 Longin RESZELEWSKI 38 Wąglanka Opoczno 23.09 Radom
6 kg (juniorzy)
14,46 Marian ZIELIŃSKI 43 MKS Końskie 13.05 Skarżysko
14,44 Adam TARAS 44 MKS Skarżysko 16.09 Skarżysko
13,96 Marian PĘKACKI 44 Pilica Białobrzegi 5.08 Białobrzegi
13,78 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 30.10 Kielce
13,74 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani 30.10 Kielce
5 kg (młodzicy)
15,53 Zbigniew PARSZEWSKI 46 MKS Skarżysko 24.10 Kielce
14,38 Tadeusz LISIEWICZ 46 MKS Końskie 21.10 Skarżysko
13,95 Wincenty CHYCKI 46 KSZO Ostrowiec 9.06 Ostrowiec
5 kg (juniorzy)
16,29 Marian ZIELIŃSKI 43 MKS Końskie 7.10 Skarżysko
16,06 Adam TARAS 44 MKS Skarżysko 7.10 Skarżysko
dysk
49,84 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
42,26 Marian PĘKACKI 44 Pilica Białobrzegi 5.08 Białobrzegi
40,65 Longin RESZELEWSKI 38 Wąglanka Opoczno 30.10 Kielce
40,52 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce 10.06 Łódź
39,52 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
39,16 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 10.06 Ostrowiec
39,09 Adam TARAS 44 MKS Skarżysko 23.09 Krywałd
39,04 Zdzisław FURMANEK 35 Łysica Kielce 30.10 Kielce
38,71 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 6.05 Skarżysko
37,67 Tadeusz STASIAK 40 KSZO Ostrowiec
1,5 kg (juniorzy)
47,37 Adam TARAS 44 MKS Skarżysko 24.10 Kielce
45,79 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani 27.06 Kielce
44,34 Wiesław GRZEBAŁA 44 Orlęta Radom 16.06 Ostrowiec
42,87 Zbigniew PARSZEWSKI 46 MKS Skarżysko 7.10 Skarżysko
1 kg (młodzicy)
49,53 Zbigniew MIECZNIKOWSKI 46 Pilica Białobrzegi 16.09 Ostrowiec
49,33 Zbigniew PARSZEWSKI 46 MKS Skarżysko 16.09 Ostrowiec
47,74 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 22.07 Kazimierza W.
46,67 Wincenty CHYCKI 46 KSZO Ostrowiec 29.09 Łódź
45,85 Tadeusz LISIEWICZ 46 MKS Końskie 13.05 Końskie
oszczep
58,50 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 18.04 Skarżysko
58,02 Andrzej PRZEPIÓRKA 39 Radomka Radom 28.10 Radom
57,10 Longin RESZELEWSKI 38 Wąglanka Opoczno 17.06 Pionki
56,99 Robert BILL 45 Czarni Radom 14.07 Poznań
56,82 Lech BOK 41 Czarni Radom 3.09 Radom
55,04 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 10.06 Skarżysko
53,94 Józef KAMODA Budowlani Kielce 10.06 Łódź
52,78 Władysław KWIATKOWSKI 44 Orlęta Radom 17.06 Ostrowiec
51,90 Janusz KARSZNIA 43 MKS Pionki 17.05 Pionki
51,82 Kazimierz WIELGUS 41 Budowlani Kielce
600 g (młodzicy)
51,50 Andrzej KOWALCZYK 46 MKS Końskie 16.09 Ostrowiec
50,52 Wiesław ŁATASIEWICZ 46 Budowlani Kielce 7.05 Kielce
młot
55,11 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 23.09 Ostrowiec
51,05 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 14.10 Skarżysko
47,35 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 30.10 Kielce
45,61 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 14.10 Skarżysko
44,45 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 20.05 Wrocław
43,25 Jerzy SEREK 42 Granat Skarżysko 17.06 Warszawa
42,40 Janusz BORYS 32 Granat Skarżysko 28.10 Skarżysko
42,30 Bogdan WALUSZEWSKI 44 Budowlani Kielce 30.10 Kielce
40,70 Stanisław LESIAK 36 KSZO Ostrowiec 28.10 Skarżysko
38,67 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 28.10 Skarżysko
6 kg (juniorzy)
55,63 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 24.10 Kielce
51,90 Bogdan WALUSZEWSKI 44 Budowlani Kielce 24.10 Kielce
5 kg (młodzik)
50,31 Andrzej MIRKOWSKI 47 Granat Skarżysko 28.10 Skarżysko
10-bój
4.552 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
(12,0 – 6,04 – 10,56 – 1,51 – 55,9 – 17,2 – 35,14 – 3,60 – 34,82 – 4.56,5)
4.541 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
(11,8 – 6,37 – 12,25 – 1,51 – 58,8 – 19,1 – 36,53 – 3,02 – 48,15 – 4.54,0)
4.424 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 21.10 Skarżysko
4.219 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 21.10 Skarżysko
4.051 Stefan BIŃKOWSKI 42 Radomiak Radom 21.10 Skarżysko
3.960 Czesław WANAT 43 Czarni Radom
5-bój (juniorzy, 100 m – w dal – kula 6kg – wzwyż – 1000 m)
321 Marek KOŁODZIEJ 43 Budowlani Kielce 21.10 Skarżysko
299 Andrzej GAWROŃSKI 44 Star Starachowice 21.10 Skarżysko
297 Waldemar KALBARCZYK 45 Orlęta Radom 21.10 Skarżysko
296 Szczepan JOPKIEWICZ 44 Budowlani Kielce 21.10 Skarżysko
(młodzik)
326 Tadeusz LISIEWICZ 46 MKS Końskie 30.09 Łódź
3-bój (młodzicy, 100 m – kula 5 kg – wzwyż)
221 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 21.10 Skarżysko
(11,4 – 12,87 – 1,66)
206 Tadeusz LISIEWICZ 46 MKS Końskie 21.10 Skarżysko
(11,7 – 14,38 – ?)
Wyniki uzyskane w hali (sali)
25 m
4,0 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 18.03 Kielce
4,0 Bronisław JAWORSKI 45 Budowlani Kielce 18.03 Kielce
60 m
7,2 Jerzy PODSIADŁY 46 KSZO Ostrowiec 28.01 Warszawa
25 m ppł
4,4 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 18.03 Kielce
4,4 Bronisław JAWORSKI 45 Budowlani Kielce 18.03 Kielce
w dal
5,76 Jerzy PODSIADŁY 46 KSZO Ostrowiec 29.01 Warszawa
w dal z miejsca
2,80 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 5.03 Skarżysko
trójskok z miejsca
8,00 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 5.03 Skarżysko
Opracowano na podstawie:

1. Tabele najlepszych lekkoatletów okręgu kieleckiego w 1962 r. (maszynopis z archiwum OZLA);

2. Tabele najlepszych lekkoatletów LZS województwa kieleckiego w 1962 r. (maszynopis ze zbioru Darosława Sobonia);

3. Tabele najlepszych polskich lekkoatletów w 1962 r. „Lekka Atletyka” nr 1-5/1963;

4. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko (rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego);

5. Kronika sekcji lekkoatletycznej KSZO Ostrowiec (w archiwum MOSiR Ostrowiec)

5. „Słowo Ludu” 1962;

6. „Życie Radomskie” 1962;

Zdjęcia z archiwum Bogdana Winiarskiego, Teresy Pietrzyk, miesięcznika „Lekka Atletyka” i jednodniówki „25 lat LZS w Kielecczyźnie” (Kielce 1971)