Adam Masaczyński pobiegł po brązowy medal OOM

oom2017logoZ jednym brązowym medalem wracają świętokrzyscy lekkoatleci z XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie. Zdobył go Adam Masaczyński z KKL Kielce w biegu na 800 m. Podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika najpierw w eliminacjach uzyskał najlepszy czas 1.55,88, w finale pobiegł jeszcze szybciej – 1.55,22, ale wyprzedzili go Krzysztof Turski z MKS-SMS Victoria Racibórz (1.54,42) i Jakub Augustyniak z Olimpii Grudziądz (1.54,83).

Medalowe szanse w biegach sprinterskich miał Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój. W eliminacjach 100 m miał drugi rezultat 11,00 s. W końcówce finałowego biegu doznał jednak kontuzji i minął metę dopiero na siódmej pozycji w czasie 11,11 s. Na 200 m już nie wystartował.

Siódme lokaty zajęły również Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów na 1500 m i Katarzyna Białogońska z KKL w skoku o tyczce. Dla pierwszej z nich to sukces, bo ustanowiła rekord życiowy czasem 4.47,68. Druga wypadła poniżej oczekiwań, skacząc tylko 3,20 m, pół metra niżej swojego najlepszego wyniku.

Ósmy na 2000 m z przeszkodami był Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz z „życiówką” 6.18,91. Także swój najlepszy wynik na 1500 m poprawiła Dominika Ostrowska z Nadiru, która zajęła dziewiąte miejsce na 1500 m w czasie 4.50,98. W eliminacjach skoku w dal rekord życiowy 6,71 m ustanowił Jakub Wójcicki z Gryfa Rytwiany. W finale skoczył 6,37 m i został sklasyfikowany na 12. pozycji.

Punktowane miejsca zajęli jeszcze: Julia Jamróz z KKL (17. w rzucie młotem z rezultatem 42,36 m),  Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn (18. na 3000 m z czasem 10.58,55) i Patrycja Banaś z buskiego Słoneczka (20. na 400 m z wynikiem 60,42 s).

Świętokrzyskie z dorobkiem 35 punktów znów zajęło ostatnie 16. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej OOM. Do przedostatniego warmińsko-mazurskiego straciliśmy aż 40,5 pkt.