Kenijczyk i Ukrainka najlepsi w półmaratonie w Skarżysku

pobrane (1)Abel Kibet Rop zwyciężył w XVII Półmaratonie Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Biegacz z Kenii uzyskał czas 1:05.30 i o 44 s wyprzedził rekordzistę Polski w maratonie Henryka Szosta. W pierwszej ósemce było jeszcze dwóch biegaczy z Kenii i czterech z Ukrainy. Na dziewiątym miejscu minął metę Rafał Czarnecki z STS Skarżysko z wynikiem 1:12.53. W drugiej dziesiątce było trzech biegaczy STS. Na 14.  pozycji został sklasyfikowany Piotr Chmiel (1:17.54), na 16. Zbigniew Dulemba (1:18.13), a na 18. Damian Kutera (1:18.35).

12. lokatę w klasyfikacji open z czasem 1:15.31 zajęła Olga Kotowska z Ukrainy, najlepsza wśród kobiet. Siódma była Anna Żółtak z Buska-Zdroju (1:31.22),  ósma Lidia Czarnecka z STS (1:31.46), a dziesiątą Anna Gromadzka z STS (1:32.45).

W klasyfikacji nieoficjalnych mistrzostw Polski par małżeńskich w półmaratonie nie mieli sobie równych Lidia i Rafał Czarneccy z STS. Z łącznym czasem 2:44.39 wyprzedzili o 2 min 24 s Beatę i Bartka Osiorów z Wydmin (woj. warmińsko-mazurskie).