Zwyciężyła dla AZS UMCS Lublin w finale ekstraklasy

pzlaKarolina Kołeczek wygrała pewnie bieg na 100 m przez płotki podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski – Finału Tamex Ekstraklasy w Jeleniej Górze. Zawodniczka MUKS Wisły Junior Sandomierz startowała tam na zasadzie wypożyczenia w barwach AZS UMCS Lublin. Uzyskała czas 13,27 s, wyprzedzając o 0,34 s drugą na mecie Klaudię Siciarz z AZS-AWF Kraków, z którą przegrała w finale halowych mistrzostw Polski na 60 m przez płotki.

Sandomierzanka za zwycięstwo zdobyła dla lubelskiego klubu 9 pkt. 2 pkt „dorzuciła” Anna Dąbrowska, wychowanka KKL Kielce, która obecnie studiuje i trenuje w Lublinie, za ósme miejsce w rzucie dyskiem z rezultatem 41,43 m.

AZS UMCS z dorobkiem 146,5 pkt. został drużynowym wicemistrzem Polski. Tytuł mistrza wywalczył AZS-AWF Warszawa (158 pkt), a trzecie miejsce zajęło Podlasie Białystok (137 pkt). W zawodach w Jeleniej Górze startowało dziewięć klubów.