Karolina Kołeczek kolejne laury będzie zdobywać dla Lublina

Najlepsza polska płotkarka nie będzie już zdobywać medali dla Sandomierza i województwa świętokrzyskiego. „Karolina Kołeczek dołącza do Teamu KU AZS UMCS Lublin” – poinformował 5 października lubelski klub na swoim profilu na Facebooku.

Informację tę potwierdził Andrzej Mirek z Wisły Junior Sandomierz, do ubiegłego roku trener i współtwórca największych sukcesów Karoliny Kołeczek. – Odchodzi za porozumieniem klubów. Dalej będzie trenować w Anglii pod okiem Jerzego Maciukiewicza, ale startować dla Lublina – powiedział. Dodał, że tam zapewniono jej lepsze warunki niż w Sandomierzu.

Karolina Kołeczek w Klubie Uczelnianym AZS UMCS Lublin (Facebook AZS UMCS)

Odejście Karoliny Kołeczek to ogromna strata dla świętokrzyskiej „Królowej sportu”. To olimpijka z Rio de Janeiro, półfinalistka mistrzostw świata i Europy, dwukrotna młodzieżowa wicemistrzyni Europy oraz pięciokrotna mistrzyni Polski w biegu na 100 m przez płotki. W historii lekkiej atletyki w naszym regionie tylko Mirosława Sarna zdobyła więcej laurów.

Karolina Kołeczek kolejne będzie zdobywać już dla Lublina, gdzie zamierza także rozpocząć studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W barwach tego uczelnianego klubu startowała już we wrześniu na zasadzie wypożyczenia w finale drużynowych mistrzostw Polski i przyczyniła się do tego, że AZS UMCS zajął drugie miejsce.

Wielka szkoda, że odchodzi, ale serdecznie dziękujemy za to wszystko, co przed ponad 10 lat startów zrobiła dla świętokrzyskiej lekkiej atletyki.  I życzymy kolejnych sukcesów w nowym klubie!