Świętokrzyscy biegacze w pierwszej dziesiątce półmaratonu w Krakowie

Damian Walczak ze Staszowa zajął dziewiąte miejsce w 4. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. 26-letni biegacz, który minął metę jako trzeci z Polaków,  ustanowił rekord  życiowy czasem 1;09.33. Na 19. pozycji w kategorii open i na 16. wśród mężczyzn został sklasyfikowany z wynikiem 1:14.34 Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn). W kategorii biegaczy, którzy ukończyli już 50 lat, najlepszy okazał się kielczanin Zenon Stępień (1:20.31).

Bardzo dobrze w Krakowie spisały się również świętokrzyskie biegaczki. Sabina Jarząbek, reprezentująca KKL i AZS UJK Kielce, uplasowała się na 10. miejscu wśród kobiet (jako piąta Polka) z czasem 1:27.37. Na 13. pozycji sklasyfikowana została Olga Pierzak z Morawicy (1:32.11), a na 14. Anna Gromadzka z STS Skarżysko (1:32.14).

Krakowski półmaraton ukończyło ponad 9 tys. biegaczek i biegaczy. Pierwszy na mecie był Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo w czasie 1:03.41.