Rocznik 2017, aktualne rekordy i tabele najlepszych już na naszej stronie

Opublikowaliśmy już na naszej stronie „Rocznik świętokrzyskiej lekkiej atletyki 2017”. Zawiera wykaz najważniejszych osiągnięć i tabele najlepszych wyników uzyskanych przez przedstawicieli „Królowej Sportu” w naszym regionie w poprzednich 12 miesiącach.
Nie był to zbyt dobry rok. Świętokrzyscy lekkoatleci zdobyli w sumie dziesięć medali mistrzostw Polski, dokładnie tyle samo, co w 2016 roku. W kategorii seniorów na mistrzowskim podium stanęła dwukrotnie płotkarka Karolina Kołeczek z Wisły Junior Sandomierz, zajmując drugie miejsce na 60 m ppł w hali i piąty raz z rzędu pierwsze na 100 m ppł na stadionie. Młodzieżową mistrzynią Polski w rzucie młotem została Katarzyna Furmanek z KKL Kielce, która była też autorką największego międzynarodowego sukcesu roku. W mistrzostwach Europy U23 zajęła w swej koronnej konkurencji szóste miejsce, tracąc do brązowej medalistki zaledwie 29 cm.
Bardzo słabo spisywali się juniorzy, nie zdobywając nawet jednego punktowanego miejska w mistrzostwach Polski. Stało się tak po raz pierwszy w 18-letniej historii startów w tej imprezie reprezentantów województwa świętokrzyskiego.
Honor juniorów młodszych ratował biegacz Adam Masaczyński z KKL, który dwukrotnie stawał na podium mistrzowskim. Zimą w hali wywalczył drugą lokatę na 1000 m, a latem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był trzeci na 800 m.
Najwięcej medali z mistrzostw Polski – trzy – przywieźli młodzicy. Trzecie miejsca w tej imprezie zajęli Wiktoria Gromada z Wisły Junior Sandomierz w 5-boju, Aleksandra Wryk z KKL w rzucie młotem oraz Jakub Sobura-Durma z KKL w biegu na 200 m ppł.
Dwa medale do ogólnego dorobku dołożyli biegacze górscy – w rywalizacji seniorów brązowy zdobył Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec, a złoty juniorka młodsza Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn.
„Rocznik świętokrzyskiej lekkiej atletyki 2017” znaleźć można w zakładce „Roczniki ŚZLA i KKL”. W sąsiedniej „Rekordy i statystyka” zamieszczone są aktualne rekordy województwa świętokrzyskiego oraz tabele dziesiątek najlepszych w historii w poszczególnych konkurencjach.