„Życiówki” młodziczek KKL w hali stołecznej AWF

Hala AWF w Warszawie

Dobrze wypadły młodziczki KKL Kielce  podczas ogólnopolskich zawodów w zmodernizowanej hali warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Aleksandra Strząbała skoczyła o tyczce 2,90 m, poprawiając o 10 cm swój rekord życiowy. W rywalizacji ze starszymi tyczkarkami uplasowała się na siódmej pozycji w konkursie. Drugie miejsce w biegu na 60 m przez płotki młodziczek zajęła Kinga Ciesielska i także ustanowiła „życiówkę” czasem 9,51 s. Trzecia młodziczka KKL Aleksandra Kabała skoczyła o tyczce 2,30 m, o 10 cm niżej od swojego najlepszego rezultatu z grudnia.

W zorganizowanych przez Warszawsko-Mazowiecki OZLA zawodach startowała też seniorka Anna Żółtak z LKB Rudnik. Znana do tej pory głównie ze startów w biegach ulicznych i górskich zawodniczka zajęła drugie miejsce na 2000 m. Bieg był rozgrywany w wolnym tempie, dlatego uzyskała przeciętny czas 7.14,96.