Zmarł Kazimierz Kossowski, sprinter, trener, sędzia i działacz lekkiej atletyki

      Kazimierz Kossowski

Nie żyje Kazimierz Kossowski, czołowy sprinter Kielecczyzny w latach 60., a później zasłużony trener, sędzia i działacz lekkiej atletyki. Jako junior startował w  Czarnych Radom, w latach 1965-66 reprezentował Budowlanych Kielce. W barwach kieleckiego klubu przebiegł 100 m w 10,9 s, 200 m w 22,9 s, miał też udział w dwukrotnym ustanowieniu rekordu okręgu w sztafecie 4×100 m rezultatami 43,5 i 43,4 s. W okresie studiów występował w AZS Gdańsk.

Po zakończeniu kariery zawodniczej poświęcił się pracy z młodzieżą w Radomiu. Ponad 40 lat pracował jako trener w Orlątach. Jego wychowankami byli czołowi w Polsce sprinterzy, m.in. Łukasz Kowalczyk, Monika Szczęsna i Marta Radzimirska.  Swojego syna Daniela doprowadził  do wyników 10,50 s na 100 m i 21,21 s na 200 m.

Zajmował się nie tylko szkoleniem, ale także sędziowaniem zawodów lekkoatletycznych, pracując najczęściej w komisji biegowej. Udzielał się również jako działacz, był m.in.  członkiem zarządu Radomskiego OZLA.

Kazimierz Kossowski zmarł w wieku 73 lat w wielkanocną niedzielę 1 kwietnia. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 6 kwietnia w Radomiu. Msza żałobna odprawiona zostanie o godz. 14 w kościele św. Kazimierza na osiedlu Zamłynie (ul. Główna 16), po której nastąpi odprowadzenie na cmentarz na Firleju.

Cześć Jego pamięci!