Biegaczka z Jędrzejowa najlepsza w przełajowych mistrzostwach młodzików

Kamila Równicka

Kamila Równicka wypadła najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. W zawodach, które rozegrane zostały koło zalewu w Strawczynie, zawodniczka UMKS Nadir Jędrzejów wygrała pewnie bieg na 1,5 km, wyprzedzając Paulinę Rębacz z Żegliny Sieradz. Trzecia na mecie była reprezentantka gospodarzy zawodów Wiktoria Banaś ze strawczyńskiego Olimpu.

Na 2,5 km dziewcząt drugą lokatę zajęła Oliwia Skrzyniarz z KKL Kielce, a trzecią Klaudia Roesler z Juventy-Kobex Starachowice. Zwyciężyła w tym biegu Amelia Piwowarska z MKS Tomaszów Mazowiecki. Także na 2 km chłopców dwa miejsca na podium wywalczyli świętokrzyscy biegacze. Drugi był Miłosz Kuca z Sigmy OSiR Staszów, a trzeci Kacper Godzwon-Skotnicki z Żaczka Połaniec. Wyprzedził ich Kacper Wośko z BKL Bełchatów. W biegu na 3 km chłopców, który wygrał Filip Dzieciątkowski z Omegi Kleszczów, na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Ciemięga z LKB Rudnik.

 

Świętokrzyscy młodzicy zdobyli w sumie 35 punktów i w drużynowej rywalizacji niewiele ustępowali rówieśnikom z województwa łódzkiego, którzy mieli siedem punktów więcej. Punktację klubową mistrzostw wygrali biegacze MULKS Rawa Mazowiecka (12 pkt), wyprzedzając BKL Bełchatów i Olimp Strawczyn (po 8 pkt). Czwarte miejsce zajął Żaczek Połaniec (7), a piąte jędrzejowski Nadir (5).