Mateusz Sala dziewiąty w Dębnie, Dawid Kubiec pierwszy w Starachowicach

Kielczanin Mateusz Sala zajął dziewiąte miejsce w 45. Maratonie Dębno w czasie 2:35.42. Biegacz,  który promuje akcję „Biegam, żeby Bartek mógł biegać”, minął metę jako pierwszy z Polaków. Wyprzedziło go czterech Kenijczyków, trzech Białorusinów i jeden Etiopczyk.  Na 31. pozycji finiszował Marcin Domagała z Jędrzejowa z wynikiem 2:52.50. Wśród kobiet najlepszą świętokrzyską biegaczką w Dębnie była kielczanka Martyna Świetlik, także startująca pod hasłem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, która pokonała 42 km 195 m w 3:49.35.

Najwięcej świętokrzyskich biegaczy startowało w rozgrywanym po raz drugi półmaratonie w Starachowicach. Zdecydowanie zwyciężył reprezentant miejscowej Juventy-Kobex Dawid Kubiec z czasem 1:10.20, wyprzedzając Wiktora Starodubcewa ze Lwowa, który miał 1:11.41. Trzeci na mecie był Rafał Czarnecki z STS Skarżysko (1:16.43), a czwarty Tomasz Gawroński z Nadiru Jędrzejów (1:16.49). Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Lidia Czarnecka z STS (1:36.49), na drugim została sklasyfikowana Joanna Duda z Mniowa (1:39.47).

Prócz półmaratonu w Starachowicach rozegrano także bieg na 10 km. Zwyciężył Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik w czasie 32:04. W klasyfikacji kobiet pierwszą lokatę zajęła Kinga Kacuga z Bałtowa (40.05).