Sezon 2018 czas zacząć. Pierwsi na stadion wyjdą najmłodsi

Rozpoczyna się wiosenna edycja „Czwartków lekkoatletycznych”. W zawodach, organizowanych w Kielcach przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, startować będą dzieci z roczników 2005, 2006, 2007 i młodsi. Pierwsze rozegrane zostaną 19 kwietnia, kolejne 26 kwietnia, 10, 17, 24 i 30 maja. Początek wszystkich o godz. 14. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach w czerwcu pojadą na finał ogólnopolski.
W sobotę 21 kwietnia rozegrany w parku miejskim w Kielcach zostanie XV Bieg o Grand Prix MOSiR oraz XII Integracyjny Bieg Przełajowy z udziałem osób niepełnosprawnych. W programie kilkanaście biegów, najmłodsi (rocznik 2008 i młodsi) rywalizować będą na 300 m, dorośli biegacze (rocznik 1998 i starsi) na 2,5 km (panie) i 5 km (panowie).
W kolejną sobotę 28 kwietnia na stadionie przy ul. Leszka Drogosza Mityng Otwarcia Sezonu 2018 – Dzień Miotacza. Mające wieloletnią tradycję zawody rozpocznie o godz. 11 konkurs rzutu młotem, pozostałe konkurencje rzutowe, a także skoki i biegi rozgrywane będą od godz. 13.
Największe emocje kibiców lekkiej atletyki w Kielcach czekają w sobotę 12 maja, kiedy to odbędzie się IX Memoriał Zdzisława Furmanka. Zapowiadany jest start najlepszych polskich młociarzy – trzykrotnego mistrza świata Pawła Fajdka oraz brązowego medalisty olimpijskiego Wojciecha Nowickiego. W konkursie młociarek wnuczka patrona imprezy Katarzyna Furmanek z KKL Kielce rywalizować będzie m.in. z brązową medalistką mistrzostw świata Malwiną Kopron. Silnej obsady należy się spodziewać także w innych konkurencjach. Początek tych ciekawie zapowiadających się zawodów o godz. 12.