Biegaczka Olimpu Strawczyn druga w krajowych mistrzostwach LZS

Julia Szymkiewicz (fot. domtel-sport.pl)

Julia Szymkiewicz zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 m z przeszkodami juniorek młodszych podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe  w Słubicach. Zawodniczka Olimpu Strawczyn w pierwszym w karierze występie w tej konkurencji uzyskała dobry czas 5.05, 23.  Zwyciężyła Aleksandra Styś z Jedynki Jarocin z wynikiem 5.01,62.  Ósma na mecie była  klubowa srebrnej medalistki Kinga Siedlarz, która ustanowiła rekord życiowy czasem 5.46,38.

W pierwszym dniu mistrzostw świętokrzyscy lekkoatleci zajęli jeszcze trzy punktowane miejsca. Bartłomiej Siadul ze strawczyńskiego Olimpu uplasował się na szóstej pozycji w biegu na 1500 m juniorów, poprawiając rekord życiowy czasem 4.07,10. Siódmy na 2000 m z przeszkodami juniorów młodszych był Dominik Rugała z Gryfa Rytwiany, który uzyskał wynik 7.02.12. Ósmą lokatę w biegu na 1500 m juniorek młodszych zajęła Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów z czasem 5.03,70.

W drugim dniu mistrzostw  ze świętokrzyskich lekkoatletów najlepiej wypadła również Julia Szymkiewicz, która w biegu na 3000 m w kategorii open uplasowała się na szóstej pozycji z rekordem życiowym 10.34,03. „Życiówkę” na 800 m ustanowił Bartłomiej Siadul czasem 2.00,10, zajmując piąte miejsce w tej konkurencji wśród juniorów.

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej zawodów zajęło 14. pozycję z dorobkiem 21 pkt.