Sylwester Lepiarz wygrał po raz trzeci Kielecki Bieg Górski

Zwycięstwem Sylwestra Lepiarza, reprezentującego Ludowy Klub Biegacza Rudnik, zakończył się V Kielecki Bieg Górski. Trasę o długości 22,3 km, wiodącą leśnymi dróżkami na Stadionie  i przez Pasmo Posłowickie, z  sumą przewyższeń około 1200 m, pokonał w 1 godz. 33 min 58 s. To już trzecia wygrana tego zawodnika w tej imprezie. Poprzednio zwyciężał w 2014 i 2016 roku, czyli w pierwszej i trzeciej edycji.

Na drugim miejscu finiszował Tomasz Gawroński z Nadiru Jędrzejów, który do Lepiarza stracił 8 sekund. Trzeci na mecie był  Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) z czasem 1:34.52. Ci zawodnicy mieli ponad 10 minut przewagi nad resztą biegaczy.

Wśród kobiet najlepsze okazały się biegaczki z gminy Mniów. Na pierwszej pozycji została sklasyfikowana Klaudia Szmigiel (2:09.19), a na drugiej Joanna Duda (2:15,19).

V Kielecki Bieg Górski ukończyło 226 osób, w tym 43 panie.