Jarząbek dziewiąta na Ursynowie, Młodawska pierwsza w Aleksandrowie

Sabina Jarząbek (kkl.org.pl)

Sabina Jarząbek zajęła dziewiąte miejsce wśród kobiet w otwartych mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 km, rozegranych w ramach 12. Biegu Ursynowa. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała czas 17.17, tracąc 44 s do zwyciężczyni Renaty Plis z Maratonu Świnoujście. Wśród mężczyzn na 21. miejscu uplasował się biegacz AZS UJK Kielce Tomasz Biskupski z rezultatem 16.10. Pierwszy na mecie  Yared Shegumo z AZS AWF Warszawa miał czas 14.27.

Karolina Młodawska z KKL na mityngu w Aleksandrowie Łódzkim wygrała skok w dal wynikiem 5,73 m. Po raz pierwszy w karierze wystartowała również w trójskoku, zajmując drugie miejsce z rezultatem 11,86 m.

Młodzi lekkoatleci Wisły Junior Sandomierz startowali w otwartych mistrzostwach Tarnowa. Bieg na 3000 m z dużą przewagą wygrał Adam Kołodziej z czasem 8.53,68. Wiktoria Gromada  3-kilogramową kulą pchnęła 12,09 m i również nie miała sobie równych. Ponadto 14-letnia Ola Grzyb przebiegła 200 m w 27,51 s i 80 przez płotki w 13,61 s.

W rozegranym po raz 17. mityngu Beskidian Athletic w Bielsku-Białej Joanna Wendt ze Słoneczka Busko-Zdrój ustanowiła rekord życiowy w biegu na 800 m czasem 2.21,22.