Łukasz Woźniak najlepszy z Polaków w nocnym półmaratonie w Piotrkowie

Łukasz Woźniak

Łukasz Woźniak zajął piąte miejsce w IV Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur z czasem 1:10.00. Zwyciężył z wynikiem 1:04.57 Kenijczyk Kiplagat Hoea Tuei. Biegacza ze Strawczyna wyprzedzili jeszcze zawodnicy z Ukrainy, Maroka i Kenii.

To był już trzeci bieg Woźniaka na dystansie 21 km 97,5 m w ostatnich tygodniach. 2 czerwca z wynikiem 1:11.09 był czwarty w 6. PKO Półmaratonie Solidarności w Lublinie, gdzie uległ tylko trzem Kenijczykom. 27 maja zajął drugie miejsce w 4. sieBiega Półmaratonie Kieleckim z czasem 1:12.37 (za Dawidem Kubcem ze Starachowic).

W Piotrkowie Trybunalskim startowali jeszcze inni świętokrzyscy biegacze. Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) uplasował się na dziewiątym miejscu (1:14.44). Jako 17. minął metę kielczanin Zenon Stępień (1:20.18), który okazał się najlepszy w kategorii mężczyzn powyżej 50 lat. Wśród kobiet na 14. pozycji została sklasyfikowana Wioletta Jaśkowska z Mniowa (1:35.31), a na 15. Ilona Werenkowicz-Wrona z LKB Rudnik (1:36.59).