Złoty medal Katarzyny Furmanek w młodzieżowych mistrzostwach Polski

Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek wygrała pewnie konkurs rzutu młotem podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Sieradzu. Zawodniczka KKL Kielce zapewniła sobie zwycięstwo wynikiem 66,06 m, uzyskanym w drugiej kolejce. Tym samym obroniła tytuł mistrzowski zdobyty przed rokiem. Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość, która w najlepszej swojej próbie posłała młot na odległość 64,73 m. Trzecia w konkursie była Kinga Łepkowska z AZS-AWF Warszawa z rezultatem 61,94 m.
Bardzo dobrze w pierwszym dniu mistrzostw wypadła również druga zawodniczka KKL Karolina Młodawska, która zajęła piątą pozycję w trójskoku. W drugim w karierze starcie w w tej konkurencji uzyskała rezultat 12,37 m, do miejsca na podium zabrakło zaledwie 15 cm. W historii świętokrzyskiej lekkoatletyki tylko Ewelina Biernacka z Budowlanych Kielce uzyskała lepszy rezultat – 12,61 m w 1999 roku.
W biegu na 400 m startował Wiktor Woś z KKL, ale nie może tego występu zaliczyć do udanych. Zajął ostatnie szóste miejsce w drugiej serii z czasem 50,81 s, o ponad sekundę gorszym od rekordu życiowego. Został sklasyfikowany na 15. pozycji wśród 18 zawodników w tej konkurencji.