Kołodziej już finale, a Masaczyński w półfinale mistrzostw Europy

Adam Kołodziej podczas treningu (fot. Andrzej Mirek)

Bardzo dobrze spisują się świętokrzyscy biegacze w mistrzostwach Europy juniorów młodszych w węgierskim mieście Győr. Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz wywalczył awans do finałowego biegu na 2000 m z przeszkodami. W eliminacjach pobiegł w drugiej serii, zajmując szóste miejsce z wynikiem 5,58,52, zaledwie 0,27 s gorszym od rekordu życiowego.

Bezpośredni awans do finału miało zapewnionych pięciu pierwszych zawodników z każdego z dwóch biegów eliminacyjnych i pięciu kolejnych z najlepszymi czasami. Sandomierzanin znalazł się wśród nich, podobnie jak drugi reprezentant Polski Adam Kasprowicz z Bałtyku Koszalin, który był siódmy w pierwszej serii z rezultatem 6.01,10. Polacy uzyskali 12. i 13. czas eliminacji. W finale pobiegną w niedzielę 8 lipca o godz. 18.35.

Startujący na 800 m Adam Masaczyński z KKL Kielce pobiegł w pierwszej serii eliminacyjnej. Wygrał pewnie z czasem 1.56,37, zapewniając sobie awans do półfinału.  Do tego etapu rywalizacji zakwalifikował się również drugi Polak Jakub Augustyniak z Olimpii Grudziądz, który był trzeci w trzeciej serii eliminacji z wynikiem 1.56,48. Półfinały zostaną rozegrane w sobotę 7 lipca po godz. 19.