Sandomierzanin z „życiówką” i na 11. miejscu na Starym Kontynencie

Adam Kołodziej

O prawie 3 sekundy poprawił rekord życiowy Adam Kołodziej w finałowym biegu na 2000 m z przeszkodami w mistrzostwach Europy juniorów młodszych, które odbyły się w mieście Győr na Węgrzech . Czas 5.55,29 dał 17-latkowi z Wisły Junior Sandomierz 11. miejsce w stawce piętnastu przeszkodowców. To wielki sukces podopiecznego trenera Andrzeja Mirka,  który dopiero w tym roku awansował do czołówki młodych polskich biegaczy i kadry narodowej.

Zwyciężył reprezentant Francji Baptiste Guyon  z rekordem mistrzostw 5.43,92. Srebrny medal zdobył Pol Oriach z Hiszpanii (5.46,81), a brązowy Portugalczyk Etson Barros (5.49,79). Na 13. miejscu finiszował drugi reprezentant Polski Adam Kasprowicz z Bałtyku Koszalin, który po raz pierwszy przebiegł 2000 m z przeszkodami poniżej 6 minut – w czasie 5.58,43.

Co ciekawe, swoje „życiówki”  poprawiło aż dwunastu uczestników finałowego biegu, w tym pierwszych jedenastu na mecie.