Złoto na przeszkodach Adama Kołodzieja na Stadionie Śląskim

Adam Kołodziej na mecie (fot. Andrzej Mirek)

Adam Kołodziej był faworytem biegu na 2000 m z przeszkodami podczas zawodów 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i nie zawiódł oczekiwań. Na bieżni zmodernizowanego Stadionu Śląskiego w Chorzowie 17-latek z Wisły Junior Sandomierz zwyciężył zdecydowanie w czasie 5.57,00. Srebrnego medalistę Adama Kasprowicza z Bałtyku Gdynia, z którym razem biegali niedawno w finale mistrzostw Europy juniorów młodszych na Węgrzech, wyprzedził o 5,54 s. Trzeci na mecie był Jakub Mrożek z Budowlanych Częstochowa w czasie 6.08,26.

To pierwszy medal w karierze Adama Kołodzieja. Przed rokiem  podopieczny trenera Andrzeja Mirka w OOM był w biegu przeszkodowym ósmy, w tym roku zajął też piąte miejsce w mistrzostwach Polski w biegu przełajowym na 5 km, a na wspomnianych mistrzostwach Starego Kontynentu zajął 11. lokatę.

W drugim dniu zawodów lekkoatletycznych OOM w Chorzowie ze świętokrzyskich lekkoatletów startowała jeszcze Wiktoria Gromada, koleżanka klubowa Kołodzieja. Nie może jednak zaliczyć swego występu do udanych. W eliminacjach skoku wzwyż była dopiero 22. z rezultatem 1,50 m.