Najmłodsi świętokrzyscy lekkoatleci na ostatnim miejscu

Słabo wypadli reprezentanci województwa świętokrzyskiego w finale Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych Nestle Cup w Warszawie, rozgrywanych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Miejsce na podium zdołał wywalczyć jedynie startujący w grupie wiekowej 12-13 lat Filip Janiszewski z KKL Kielce, który w biegu na 300 m uzyskał wraz z Michałem Bieńkowskim z Olsztyna najlepszy czas 39,66 s. W tej samej grupie wiekowej w czołowej ósemce uplasowały się trzy dziewczęta. Alicja Borek z KKL była czwarta w skoku w dal z wynikiem 4,83 m, Gabriela Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz szósta w skoku wzwyż – 1,45 m, a Zuzanna Skucińska z KKL także szósta w rzucie piłeczką palantową – 47,5 m.
Z młodziczek (14-15 lat) najlepiej wypadła Natalia Żywczyk z Czwórki Ostrowiec, która zajęła czwarte miejsce w finale 100 m z czasem 12,88 s (w eliminacjach miała 12,87 s). W finałowym biegu na 80 m przez płotki ósma była Ola Grzyb z sandomierskiej Wisły Junior z wynikiem 13,40 s (w eliminacjach 13,37 s). Także na ósmej pozycji uplasowała się Wiktoria Wijas z KKL, która pchnęła kulą 9,78 m.

Dzieci w wieku 10-11 lat rywalizowały w klasyfikacji drużynowej. Świętokrzyskie zajęło w niej ostatnie 16. miejsce. Indywidualnie na wyróżnienie zasłużyła  Zuzanna Karbownik z KKL, która skoczyła w dal 4,23 m.