Michał Bąk pierwszy na mecie XI Biegu Niepodległości w Kielcach

Zdecydowanym zwycięstwem Michała Bąka zakończył się XI Bieg Niepodległości w Kielcach. 30-letni biegacz z Chełmiec, występujący niegdyś w barwach kieleckich Budowlanych i KKL, 10-kilometrową trasę ze startem i metą w parku miejskim pokonał w 34 min i 1 s. Drugi na mecie kielczanin Mateusz Sala stracił do niego 1 min 24 s. Trzecie miejsce zajął Piotr Styczeń z Chęcin (35,38), czwarte Jacek Długosz ze Starachowic (35,36), piąte Paweł Strękowski z Krakowa (36,42), szóste Michał Jagieło z Lubieni (36.46), a siódme Zenon Stępień z KKL Kielce (37.01), który okazał się najlepszy w kategorii powyżej 50 lat.

Najlepszą wśród kobiet okazała się Olga Pierzak z Morawicy z czasem 40.52. Na drugi miejscu została sklasyfikowana starachowiczanka Kinga Brzoszkiewicz-Jagieło (42.44), a na trzecim Anna Soczomska-Kroma (44.04), która w latach 90. była zawodniczką Budowlanych Kielce.

Bieg na 10 km ukończyło 588 biegaczy i 291 biegaczek. Ponad 200 startowało na symbolicznym dystansie 1918 m. Zwyciężyli Wiktor Jakubczyk z KKL i Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn.