Pobiegli w Kielcach „Tropem Wilczym”, ponad 800 osób na starcie

Damian Noga zwyciężył w rozegranym w Kielcach Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych  „Tropem Wilczym”. Były zawodnik Żaczka Połaniec, a obecnie strażak w PSP w Sandomierzu pokonał 10-kilometrową trasę w centrum miasta w 31 min 55 s. Kolejne miejsca zajęli znani uczestnicy biegów ulicznych w regionie. Jako drugi finiszował Tomasz Biskupski z AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, który uzyskał czas 32.34. 10 sekund za nim minął metę Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn).

Najlepsi w biegu „Tropem Wilczym”. Od lewej Tomasz Biskupski, Damian Noga i Michał Bąk

Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza okazała się Aleksandra Śnioch, wychowanka KKL Kielce, a później zawodniczka Wawelu Kraków. 10 km pokonała ona w 39 min 57 s. Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Wioletta Kierczyńska z Brzezin w gminie Morawica, która uzyskała czas 41.35. Trzecia była Klaudia Szmigiel ze Strawczyna z wynikiem 42.23.

Rozegrany w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” bieg, ze startem i metą w kieleckim parku miejskim, ukończyły 802 osoby.