Sylwester Lepiarz ze srebrnym medalem w biegu anglosaskim

Należący od lat do krajowej czołówki biegaczy górskich Sylwester Lepiarz zdobył srebrny medal w mistrzostwach Polski w biegu anglosaskim seniorów. Trasę 10 km z przewyższeniem +- 868 m reprezentant Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku pokonał w 49 min 38 s. Tytuł mistrzowski wywalczył Krzysztof Bodurka z AZS AWF Kraków, który na mecie miał 1 min i 21 s przewagi nad Lepiarzem.

W rozegranych w Ustrzykach Dolnych mistrzostwach Polski startowali też inni biegacze LKB Rudnik, ale wypadli znacznie słabiej. W pierwszej dziesiątce był jeszcze Krystian Ślifierz, zajmując dziewiąte miejsce w biegu młodzików na 2,9 km (przewyższeniem +- 210 m). Także na dziewiątej pozycji znalazł się wśród seniorów trener i szef LKB Sylwester Dudek, ale tylko tylu zawodników zostało sklasyfikowanych w tym biegu. Aż 31 nie dopełniło regulaminowych wymogów i startowali poza konkursem.

Jeśli chodzi o rywalizację w mistrzostwach, to brało w niej udział jeszcze troje reprezentantów LKB. W biegu młodzików na 12. pozycji uplasował się Dariusz Sikora, a na 14. Jakub Kępa. Na 2,9 km młodziczek 14. na mecie była Klaudia Kowalska.