Biegacz KKL z minimum na mistrzostwa świata w biegu na 50 km

Jarosław Lubiński zdobył minimum uprawniające do startu w mistrzostwa świata w biegu ulicznym na 50 km, które 2 września odbędą się w rumuńskim Braszow. Polski Związek Lekkiej Atletyki wymagał uzyskania czasu 3 godz. 16 min. 28-letni biegacz z Lipna w gminie Oksa, reprezentujący KKL Kielce, wykorzystał szansę jego uzyskania podczas biegowego festiwalu UltraPark Weekend w Pabianicach. W jego ramach rozgrywano m.in. mistrzostwa Polski na 100 km, a także bieg na połowę krótszym dystansie, w którym na starcie stanęło 36 osób.

Na atestowanej trasie w pabianickim parku Jarosław Lubiński walczył z czasem i o zwycięstwo z Pawłem Koskiem z SPLA Tychy. Ich rywalizacja przyniosła oczekiwany rezultat – wygrał Kosek z rezultatem 3:15.16, a zawodnik KKL finiszował tuż za nim z czasem 3:15.17. Obydwaj uzyskali więc minimum na mistrzostwa świata. Wywalczyła je również najlepsza z kobiet Małgorzata Pazda-Pozorska, która pokonała 50 km w 3:36.10 (minimum dla pań wynosiło 4:01.0).