Sylwester Lepiarz mistrzem Polski w biegu alpejskim

Sylwester Lepiarz

Kolejny sukces odniósł w biegach górskich Sylwester Lepiarz. Reprezentant Ludowego Klubu Biegacza Rudnik pewnie zdobył mistrzostwo Polski w biegu w stylu alpejskim. Wiodącą na Śnieżnik trasę o długości 9,7 km, z przewyższeniami +955 m, – 55 m, pokonał w 50 min 59 s. Drugi na mecie Krzysztof Jilek z ULKS Bystrzyca Kłodzka stracił do niego 23 s. Na dziewiątym miejscu wśród kobiet uplasowała się Anna Żółtak, także reprezentująca LKB Rudnik, z czasem 1:13.45.

O tytuły mistrzowskie na Śnieżniku walczyli także juniorzy i młodzicy. W biegu na 6 km juniorek, z przewyższeniem +635 m, – 55 m, trzecie miejsce zajęła Paulina Stańczak z LKB, ale w tej kategorii wieku sklasyfikowano tylko trzy zawodniczki. Większą wartość ma w tej sytuacji czwarta lokata Aleksandry Niziołek z STS Skarżysko w biegu na 2,4 km (+235 m) młodziczek. Piąty na takim samym dystansie wśród młodzików był Krystian Ślifierz z LKB Rudnik.