Rafał Czarnecki za dwoma Kenijczykami w 25. Maratonie „Solidarności”

Rafał Czarnecki zajął trzecie miejsce w jubileuszowym 25. Orlen Maratonie „Solidarności”, rozgrywanym w rocznicę strajków sierpniowych z 1980 roku  na ulicach Gdyni, Sopotu i Gdańska. Pierwszy linię mety minął z dużą przewagą Kenijczyk Isaac Kimutai Ngeno w czasie 2:20.31. Drugie miejsce zajął jego rodak Evans Kipngetich Tanui z rezultatem 2:27.16.

Biegacz z Bliżyna pokonał 42 km 195 m w 2 godz. 28 min. 35 s. Pokonał więc trasę maratonu w Trójmieście o 23 s szybciej niż przed rokiem, kiedy to zdecydowanie wygrał 24. edycję imprezy. Wtedy nie startowali jednak biegacze z Afryki.

Bardzo dobrze w 25. Maratonie „Solidarności” wypadła również Lidia Czarnecka, żona Rafała, która była na mecie 16. w kategorii open i druga wśród kobiet z czasem 2:55.18.  7 min 21 s przed nią finiszowała Kenijka Gladys Jepkurui Bowott.

Na 18. pozycji open i 16. wśród mężczyzn uplasował się Radosław Boczek, kolejny reprezentant Czarnecki Run Team z Bliżyna. Ten 42-letni biegacz uzyskał czas 2:55.50.