Biegacze z Kenii, Ukrainy i Węgierka najlepsi w Skarżysku

Michał Bąk

Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva nie miał sobie równych w XIX Nocnym Półmaratonie Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Biegacz z Afryki zwyciężył zdecydowanie z czasem 1:04.19, wyprzedzając drugiego na mecie Bogdana Semenowicza z Ukrainy o 2 min 36 s. W pierwszej ósemce było jeszcze dwóch biegaczy z Kenii i czterech z Ukrainy.

Na dziewiątej pozycji finiszował Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn), reprezentujący Czarnecki Run Team, który uzyskał czas 1:11.40. 11. wśród mężczyzn był Rafał Czarnecki z Bliżyna z rezultatem 1:19.07. Wyprzedziły go trzy kobiety, z których najlepsza okazała się Węgierka Zita Kácser (1:14.59). Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Lidia Czarnecka z Bliżyna (1:27.22).

Lidia i Rafał Czarneccy po raz kolejny zwyciężyli w nieoficjalnych mistrzostwach Polski par małżeńskich, którymi był skarżyski półmaraton. Rozgrywany po raz pierwszy po zmroku bieg ukończyły 233 osoby. Kolejne 144 dobiegły do mety III Nocnej Dychy Wtórpol, czyli biegu na 10 km. Na tym dystansie najlepsi także okazali się biegacze zagraniczni. Zwyciężył Kenijczyk Labad Cheruiyot z czasem 30.08, wśród kobiet pierwsza na mecie była Olesia Didovodiuk z Ukrainy (35.32).