Jarosław Lubiński 33. w mistrzostwach świata w biegu na 50 km

Bardzo dobrze wypadł Jarosław Lubiński z KKL Kielce w mistrzostwach świata w biegu ulicznym na 50 km, które zostały rozegrane w rumuńskim Braszowie. 28-letni biegacz z Lipna (gm. Oksa) zajął 33. miejsce z czasem 3:07.47, poprawiając o 8 min 13 s wynik uzyskany na tym dystansie w czerwcu w Pabianicach, który dał mu kwalifikację na te zawody.

Mistrzem świata został Hiszpan Iraitz Arrospide, który ustanowił rekord Europy na 50 km rezultatem 2:47.42. 27. na mecie był drugi reprezentant Polski Paweł Kosek z SPLA Tychy, który uzyskał 3:05.13. Na starcie stanęło 84 zawodników, ukończyło bieg 76.

Wśród kobiet mistrzynią świata została Alyson Dixon z Wielkiej Brytanii z wynikiem 3:07.47. Czwartą lokatę zajęła Polka Dominika Stelmach z RK Athletics Warszawa, która uzyskała 3:17.27.