Sukcesy świętokrzyskich biegaczy w Warszawie i Ciechocinku

Bardzo dobrze w III Królewskim Festiwalu Biegowym w warszawskim Wilanowie wypadli Anna Gromadzka i Piotr Sztandera z Parszowa (gm. Wąchock), reprezentujący Czarnecki Run Team. Gromadzka okazała się najlepsza wśród kobiet w półmaratonie z czasem 1:26.21. To jej rekord życiowy na dystansie 21 km 97,5 m. Sztandera w kategorii open zajął czwartą pozycję z wynikiem 1:16.45. Najlepszy w stawce 240 biegaczy, którzy ukończyli półmaraton, był warszawiak Tomasz Blados , który uzyskał rezultat 1:12.26.

Tydzień wcześniej (1 września) Piotr Sztandera triumfował w VIII Półmaratone Uzdrowisko Ciechocinek z czasem 1:21.03. Anna Gromadzka uzyskała 1:30.12 i zwyciężyła wśród pań.

31  sierpnia w silniej obsadzonym 6. Półmaratonie Praskim, rozegranym w prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy, najlepiej wypadł Tomasz Biskupski z podkieleckiego Sukowa, reprezentujący AZS UJK Kielce. Minął metę na piątym miejsce z czasem 1:10.51, poprawiając o 2 s swój najlepszy wynik uzyskany w majowym półmaratonie w Kielcach. Na dziesiątej pozycji wśród kobiet została sklasyfikowana Wioletta Kierczyńska z Morawicy, która uzyskała rezultat 1:30.00.