Biegacze na podium w Kleszczowie i we Wrocławiu

Aleksander Dragan z Kielc zajął drugie miejsce w ogólnopolskim biegu ulicznym „Kleszczów na Piątkę”. Dystans 5 km pokonał w 15 min 3 s. Szybszy od niego był tylko o 3 s Tomasz Osmulski, znany biegacz z Łodzi, medalista mistrzostw Polski. Wśród pań jako trzecia minęła metę Sabina Jarząbek z KKL Kielce z czasem 17.53. Dwa tygodnie wcześniej, także w Kleszczowie, w biegu na 10 km kieleccy biegacze uplasowali się na trzecich pozycjach. Dragan uzyskał czas 32.46, a Jarząbek 38.53.

Aleksander Dragan i Tomasz Osmulski na trasie biegu w Kleszczowie (fot. biegowe.pl)

W 37. PZU Wrocław Maratonie startowali Lidia i Rafał Czarneccy z Bliżyna. Nie udało im się wywalczyć miejsc w pierwszej trójce, bo te zajęli biegacze z Kenii i Węgier, ale i tak stanęli na podium w klasyfikacji polskich maratończyków. Wśród panów Rafał był trzeci z wynikiem 2:42.16, natomiast Lidia wśród pań druga z czasem 3:02.41. Prócz okazałych pucharów zdobyli też nagrody pieniężne – w sumie 5 tys. zł.