Sztafeta pokoleń, czyli zawody na stadionie dla wszystkich chętnych

Wiesław Rożej, prezes ŚZLA (swkozla.pl)

Powiadomcie znajomych, zabierzcie rodziny i przyjdźcie na pokoleniowe zawody dla wszystkich – zachęca Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Impreza, która początkowo była zapowiadana na sobotę 28 września, została przełożona na niedzielę 29 września. Rozpocznie się o godzinie 11 na stadionie lekkoatletycznym MOSiR przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach.

W programie znajdują się biegi na 60, 100, 300 i 5000 m, mieszane i rodzinne sztafety 4×100 i 4×400 m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem. Zarówno w konkurencjach żeńskich, jak i męskich będzie prowadzona odrębna klasyfikacja dla poszczególnych grup wiekowych, od dzieci 6-8 lat poczynając. Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii będą przyznawane okolicznościowe medale.

Zgłoszenia do zawodów, które organizowane są w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, przyjmowane są w systemie elektronicznym na stronie internetowej domtel-sport.pl, będzie się także można zgłosić w dniu zawodów do godz. 10.30 na stadionie. Dzieci mogą startować za zgodą rodziców lub opiekunów.