Maciej Białogoński dziesiąty w 41. Maratonie Warszawskim

Maciej Białogoński

Mieszkający w Anglii kielczanin Maciej Białogoński zajął bardzo dobre dziesiąte miejsce w 41. PZU Maratonie Warszawskim. 33-letni biegacz, który w maju wygrał półmaraton w Kielcach, 42 km i 195 m na ulicach stolicy pokonał w 2 godz. 28 min 54 s. Był na mecie drugim z Polaków, za Dariuszem Niżyńskim z Warszawy, który przybiegł na ósmej pozycji z czasem 2:24.52. Pierwsze cztery miejsca zajęli biegacze z Etiopii, zwyciężył Dadi Yami Gemed z rezultatem 2:11.39.

Na 20. miejscu finiszował Oleg Bimbash, reprezentujący  Kielce biegacz z Ukrainy, który pokonał trasę w 2:39.53. 40. w kategorii open był Marcin Domagała z Jędrzejowa z wynikiem 2:50.37. W kategorii kobiet najlepszą ze świętokrzyskich biegaczek okazała się Justyna Żołądek z Suchedniowa. Z czasem 3:38.45 została sklasyfikowana na  39. pozycji.

41. PZU Maraton Warszawski, rozgrywany od 1979 roku, w okresie PRL pod nazwą Maraton Pokoju, ukończyło blisko 6 tys. biegaczek i biegaczy. Towarzyszący maratonowi „Bieg na Piątkę” wygrał Aleksander Dragan z Kielc, który pokonał 5 km w czasie 14 min 38 s.