Dwa medale świętokrzyskich biegaczy górskich w mistrzostwach Polski

Weronika Wojnar z Juventy-Kobex Starachowice zdobyła srebrny, a Dominik Rugała z Gryfa Rytwiany brązowy medal w mistrzostwach Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików w biegach górskich w Krynkach (gm. Brody). Starachowiczanka w rywalizacji juniorek młodszych na 3,2 km z sumą przewyższeń +- 140 m była druga z czasem 17 min 40 s. Rugała tę samą trasę pokonał w czasie 16.13 i uplasował się na trzecim miejscu wśród juniorów młodszych.

W rozegranych dodatkowo biegach dzieci najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy wypadł Kacper Stopa z STS Skarżysko, który był najlepszy na 1 km (+-30 m) chłopców 12-13 lat z wynikiem 3.47. Na 600 m dziewcząt (+-20 m) do 11 lat Nikola Dargiel z STS uplasowała się na drugiej pozycji z czasem 3.17.

W punktacji drużynowej mistrzostw, które po raz trzeci zostały rozegrane na trasach wśród malowniczych skał w Krynkach, zwyciężyła Zorza Gdynia. Czwartą pozycję zajął Ludowy Klub Biegacza Rudnik, gospodarz zawodów, a ósmą STS Skarżysko.