Maratończyk z Jędrzejowa na podium mistrzostw Europy

Tomasz Gawroński zdobył brązowy medal w mistrzostwach Europy osób niesłyszących w maratonie, które rozegrane zostały w niemieckim Essen. 27-letni biegacz z Jędrzejowa pokonał 42 km 195 m w 2 godz. 39 min i 6 s. O trzy i pół minuty poprawił rekord życiowy ustanowiony w kwietniu podczas maratonu w Krakowie.

Mistrzem Europy niesłyszących został Rafał Nowak z Odry Racibórz, który minął metę w czasie 2:34.56. Drugie miejsce zajął Hiszpan Martinez Almeida z rezultatem 3:36.07.

Medal w Essen to pierwszy międzynarodowy sukces jędrzejowskiego biegacza, który w zawodach niesłyszących reprezentuje klub Spartan Lublin. Dotychczas zdobywał w nich laury w kraju, m.in. pod koniec czerwca w Szczecinie wywalczył wicemistrzostwo Polski w biegu na 5000 m z wynikiem 16.01,23.