Biegaczka LKB Rudnik wicemistrzynią Polski w górskim maratonie

Martyna Kantor (festiwalbiegowy.pl)

Martyna Kantor, biegaczka z Krakowa startująca w barwach LKB Rudnik, zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w biegu górskim na długim dystansie. To był właściwie górski maraton na dystansie 42 km z przewyższeniem + 3500 m/-3500 m, ze startem i metą w Kościelisku koło Zakopanego. Biegaczki i biegacze dwukrotnie wspinali się na wysokość ponad 2000 m nad poziom morza, najpierw z wysokości niespełna 1000 m na Czerwone Wierchy z Krzesanicą (2122 m n.p.m.), później z poziomu 1100 m na Hali Ornak na Starobociański Wierch (2176 m n.p.m.).

Najlepiej z kobiet na tej morderczej trasie poradziła sobie Mirosława Witowska z Torunia, która zwyciężyła w czasie 5 godz. 28 min 36 s. Druga na mecie Martyna Kantor uzyskała czas 5:34.15. Nie udało jej się obronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku, wywalczonego w biegu przez Wielką Prehybę w rejonie Szczawnicy, ale srebrny medal to także jej duży sukces.

Ósme miejsce w sobotnich mistrzostwach zajęła Anna Żółtak z Buska-Zdroju, także reprezentująca LKB Rudnik. Do zwyciężczyni straciła prawie dwie godziny, pokonując trasę w 7:20.53.