Udany debiut Karoliny Młodawskiej w zagranicznym mityngu

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska zajęła drugie miejsce w skoku w dal podczas zawodów Folksam Grand Prix w szwedzkiej Sollentunie. Zawodniczka KKL Kielce w czwartej kolejce konkursu skoczyła 6,24 m. To jej najlepszy w karierze wynik uzyskany na stadionie. Dalej skakała tylko w lutym w hali w Toruniu, zdobywając złoty medal halowych mistrzostw Polski rezultatem 6,45 m.

Taki wynik dałby jej zwycięstwo także w Sollentunie. Konkurs wygrała bowiem ciemnoskóra reprezentantka Szwecji Khaddi Sagnia, która dwa razy skoczyła 6,44 m. To utytułowana zawodniczka, finalistka mistrzostw świata i Europy, olimpijka z Rio de Janeiro, legitymująca się rekordem życiowym 6,92 m.

Trzecie miejsce z rezultatem 6,22 m zajęła inna znana szwedzka lekkoatletka Erica Jarder. To brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy z 2013 roku, a także finalistka mistrzostw świata i Starego Kontynentu na stadionie. Jej najlepszy wynik w karierze to 6,71 m, z pomocą zbyt silnego wiatru skoczyła 6,84 m.

Pierwszy zagraniczny występ Karoliny Młodawskiej należy więc uznać za bardzo udany. Zajęła najlepszą lokatę z czworga polskich lekkoatletów startujących w Sollentunie.