Studenci z Kielc na podium akademickich mistrzostw Polski

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska i Oleksandr Pylypczuk po dwa razy stawali na podium zakończonych w Łodzi akademickich mistrzostw Polski. Obydwoje są zawodnikami KKL i studiują na kieleckich uczelniach. Reprezentująca Uniwersytet Jana Kochanowskiego Młodawska zajęła najpierw drugie miejsce w konkursie skoku w dal z wynikiem 6,06 m. 4 cm dalej skoczyła aktualna mistrzyni Polski Joanna Kuryło z AZS-AWF Wrocław. Kielczanka zdobyła jednak złoty medal akademickich mistrzostw Polski, ponieważ jej rywalka nie jest studentką i startowała w odrębnej klasyfikacji mistrzostw AZS-ów.

W trójskoku tytuł mistrzyni naszego kraju należy do Młodawskiej-, ale w Łodzi musiała uznać wyższość reprezentantki miejscowego AZS i Uniwersytetu Łódzkiego  Agnieszki Bednarek, która zwyciężyła z wynikiem 13,35 m. Zawodniczka KKL z wiatrem 2,6 m/s uzyskała 13,17 m. W regulaminowych warunkach skoczyła dwa razy 13,03 m.

Pylypczuk, pochodzący z Ukrainy student Politechniki Świętokrzyskiej, został akademickim wicemistrzem Polski w skoku w dal z wynikiem 7,24. Ponadto wywalczył trzecią pozycję w trójskoku z rezultatem 14,71 m. Na czwartym miejscu w skoku wzwyż uplasował się reprezentujący również tę samą uczelnię Aleksander Podsiadło, który pokonał wysokość 1.92 m.