Rekordowy bieg Sabiny Jarząbek na 10 000 m w mistrzostwach Polski

Sabina Jarząbek (pinczow.com)

Bardzo dobrze spisała się Sabina Jarząbek w mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 m w Karpaczu. Zawodniczka KKL Kielce zajęła 11. miejsce i czasem 35.51,41 zdecydowanie poprawiła rekord województwa świętokrzyskiego na tym dystansie na bieżni.

Jest lepszy aż o 1 min 40 s od poprzedniego rekordowego wyniku, który również należał do Sabiny Jarząbek i został ustanowiony na mistrzostwach naszego kraju przed dwoma laty w Łomży. Wtedy zajęła w nich 12. lokatę. Tegoroczne mistrzostwa stały na wyższym poziomie, złoty medal  z wynikiem 33.10,52 zdobyła Katarzyna Rutkowska-Jankowska z Podlasia Białystok. To jej czwarty tytuł mistrzowski na tym dystansie, poprzednie wywalczyła w latach 2016-18.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Sabina Jarząbek zajęła 10. lokatę w biegu na 5000 m w mistrzostwach Polski we Włocławku. Tam czasem 16.29.98 poprawiła swój najlepszy wynik o ponad pół minuty.