Przełajowa olimpiada młodzieży na lotnisku i powrót mistrzyni. Rok 2002

Województwo świętokrzyskie było w 2002 roku gospodarzem VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Na trasach wyznaczonych na lotnisku w Masłowie 13 kwietnia swoje mistrzostwa Polski mieli również juniorzy na krótszych dystansach (2 i 3 km). W sumie w sześciu biegach wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników. 

Start do biegu na 3 km juniorów, z numerem 3 Daniel Chuchała z Ostrowii

Świętokrzyscy biegacze nie potrafili wykorzystać „atutu własnego boiska” i nie zdobyli żadnego medalu. Najbliżej podium była reprezentująca STS Skarżysko Edyta Pura, która w biegu na 2 km juniorek młodszych uplasowała się na piątym miejscu. Na 3 km w tej samej kategorii wieku 13. była Agnieszka Morawska, także z STS. Pozostali nasi juniorzy młodsi z zajmowali odległe lokaty, niektórzy kończyli biegi na ostatnich pozycjach. Wyjątkowo liczna, bo składająca się z 29 osób świętokrzyska reprezentacja w punktacji wojewódzkiej OOM zajęła przedostatnie 15. miejsce. W punktacji klubowej na szóstym sklasyfikowano STS. 

Świętokrzyscy biegacze podczas otwarcia OOM i MPJ w Masłowie. W pierwszym rzędzie od prawej Agnieszka Morawska i Bernadetta Stepień z STS,  Magdalena Dudzic z Juventy-Marbo, w drugim m.in. Konrad Słowik i Przemysław Czesny z Ostrowii oraz Dominik Jaroszek i Maciej Tomiło z Juventy-Marbo

W mistrzostwach juniorów najlepiej wypadł Daniel Chuchała z Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski, który bieg na 3 km ukończył na siódmej pozycji. Wymieniany jako kandydat do medalu Maciej Tomiło z Juventy-Marbo Starachowice musiał się zadowolić 13. lokatą. 

Miesiąc wcześniej, 10 marca w Poznaniu, juniorzy walczyli o medale mistrzostw Polski na dłuższych dystansach. Jedyną świętokrzyską reprezentantką w tych zawodach była Agata Dróżdż z Juventy-Marbo, która uplasowała się na siódmym miejscu w biegu na 4 km. 

Emilia Wielińska z brązowym medalem zdobytym w HMP w Spale

Gorzej niż w poprzednich latach młodzi lekkoatleci z naszego województwa spisywali się w sezonie halowym. Z rozegranych 18-20 stycznia w Spale mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych przywieźli tylko jeden medal. Zdobyła go Emilia Wielińska z Budowlanych Kielce, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 300 m juniorek młodszych z czasem 42,35 s. 

Ponadto Agata Dróżdż była piąta na 3000 m juniorek (10.30,85), Daniel Borkowski z Budowlanych szósty w pchnięciu kulą juniorów (13,65 m), a jego koleżanka klubowa Kamila Chudzik siódma na 60 m przez płotki juniorek młodszych (9,22 s). 

W halowych mistrzostwach seniorów (12-13 lutego w Spale) Agnieszka Wrona uplasowała się na szóstej pozycji w skoku o tyczce, pokonując wysokość 3,75 m. 

W sezonie letnim zdecydowanie najlepszą świętokrzyską lekkoatletką była Wioletta Frankiewicz-Janowska, która po pięciu latach reprezentowania AZS-AWF Kraków, powróciła do STS. Był to mistrzowski powrót. 20 lipca w Szczecinie zdobyła bowiem pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw Polski w kategorii seniorek, wygrywając bieg na 5000 m z czasem 15.51,72. 6 września zawodniczka STS startowała w prestiżowym mityngu Golden League w Berlinie i w silnie obsadzonym biegu na 1500 m zajęła 11. miejsce z wynikiem 4.07,84, który dał jej szóstą lokatę w tabeli polskich biegaczek na tym dystansie w historii. Odnosiła również sukcesy w biegach ulicznych. 7 kwietnia wystąpiła w reprezentacji naszego kraju w sztafecie maratońskiej. Polki w stolicy Korei Południowej zajęły dziesiąte miejsce z rezultatem 2:27.13. 

W młodzieżowej reprezentacji Polski w wygranym meczu z Czechami 14 września w Libercu startowała Agnieszka Wrona. Skoczyła o tyczce 3,80 m, zajmując trzecią lokatę w stawce sześciu tyczkarek. W młodzieżowych mistrzostwach naszego kraju (24-25 sierpnia w Krakowie) zawodniczka Budowlanych wywalczyła brązowy medal również z wynikiem 3,80 m. W tych samych zawodach Paweł Obarski z STS zajął czwarte miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami z czasem 9.01,07.  Na szóstych pozycjach uplasowali się lekkoatleci Budowlanych: Dagmara Boksińska w skoku wzwyż (1,57 m) i Artur Skóra w rzucie młotem (49,13 m). Także szósta była Anna Kądziela z Ostrowii w biegu na 3000 m z przeszkodami (10.53,77), który rozegrany został 7 września w Częstochowie. 

Ewa Gronostaj (z podniesionymi rękami) i Agnieszka Morawska w biegu po medale OOM we Wrocławiu…

… i na podium, w środku złota medalistka Katarzyna Kowalska z Vectry Włocławek

W letniej VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, 25-27 lipca we Wrocławiu, trzy medale zdobyły świętokrzyskie juniorki młodsze. W biegu na 400 m przez płotki sukces sprzed roku powtórzyła Emilia Wielińska, zajmując drugie miejsce na 400 m przez płotki z rezultatem 61,18 s. Na 1500 m z przeszkodami ponownie druga była Ewa Gronostaj z Juventy-Marbo z czasem 5.01,03, a 0,2 s za nią na trzeciej pozycji finiszowała Agnieszka Morawska. 

Edyta Pura zajęła szóstą lokatę na 800 m z wynikiem 2.14,45. Na tym samym dystansie chłopców siódmy był Michał Dziura z Budowlanych z czasem 1.58,90 (w eliminacjach miał 1.56,80). Także na siódmym miejscu uplasował się Łukasz Walkiewicz z Juventy-Marbo na 2000 m z przeszkodami (6.08,28). Na ósmym w tej konkurencji został sklasyfikowany Szymon Skorupski z STS (6.08,95). Świętokrzyskie w punktacji województw, podobnie jak w przełajowej OOM, zajęło przedostatnią 15. pozycję. 

Na takiej samej zostało sklasyfikowane w mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się 29-30 czerwca w Bielsku-Białej. Srebrny medal wywalczyła w nich Agata Dróżdż, która 2000 m z przeszkodami przebiegła w 6.47,48. W biegu przeszkodowym juniorów, także na 2000 m, na szóstym miejscu uplasował się Maciej Tomiło z czasem 5.57,00. Więcej lokat w czołowych ósemkach już nie mieliśmy. 

10 sierpnia w Besançon Agata Dróżdż i Emilia Wielińska wystąpiły w reprezentacji Polski juniorów w przegranym meczu z Francją. Obydwie zajęły trzecie pozycje – starachowiczanka na 2000 m z przeszkodami (6.54,45), kielczanka na 400 m przez płotki (63,77 s). 

Maciej Tomiło w biegu na 3 km podczas mistrzostw Polski juniorów w Masłowie

W mistrzostwach Polski młodzików – Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego (28-29 września w Siedlcach) ani jednemu ze świętokrzyskich lekkoatletów nie udało się zająć miejsca w pierwszej ósemce. Nie wróżyło to dobrze przyszłości Królowej Sportu w województwie. Nieco optymizmu dostarczył Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” (14-16 czerwca w Warszawie), w którym pięciokrotnie na podium stawali najmłodsi lekkoatleci z kieleckich szkół podstawowych. Michał Piróg z SP 16 wygrał bieg na 60 m 13-latków w czasie 7,73 s (w eliminacjach miał 7,67 s). Na tym samym dystansie 12-latek druga była Aleksandra Śliwińska z SP 34 z czasem 8,76 s. Karolina Młynarczyk z SP 32 na 60 m wśród 11-latek uplasowała się na trzeciej pozycji z wynikiem 8,78 s (w eliminacjach 8,58 s). Także trzecie miejsca zajęli w skoku wzwyż w swoich grupach wiekowych 12-letnia Aneta Jastrzębska z SP 32 (1,40 m) i 13-letni Milan Makuch z SP 21 (1,64 m). 

Medale w biegach górskich zdobywał Daniel Wosik z Ostrowii. 27 lipca w Korbielowie wywalczył wicemistrzostwo Polski seniorów na 9 km (przewyższenia +950 m) w stylu alpejskim. 5 maja był trzeci w tej kategorii w biegu anglosaskim na 9,5 km (+- 900 m) w Bielsku-Białej. Ponadto został młodzieżowym wicemistrzem w biegu anglosaskim na 8 km (+660 m,- 250 m) 29 września w Międzybrodziu Żywieckim. Startowali tam także biegacze Olimpu Końskie – czwarty był Tomasz Brzeski, siódmy Andrzej Lachowski. 

Daniel Wosik stał się etatowym reprezentantem Polski. W mistrzostwach świata 15 września w austriackim Innsbrucku w biegu alpejskim na 11,3 km (+ 1331 m) zajął 77. miejsce indywidualnie (jako drugi z Polaków) i 16. z drużyną naszego kraju. W zawodach Pucharu Świata w biegu anglosaskim na 9 km (+710 m, – 320) 6 października w słoweńskiej Szmarnej Gorze wywalczył wysoką ósmą lokatę. Pobiegł też w sztafetowym biegu anglosaskim 3×7 km (+- 500 m) podczas międzynarodowych mistrzostw Włoch w Morbegno 28 października. Polska zajęła tam siódmą pozycję. 

W punktacji Pucharu Polski, do której zaliczono wyniki z najważniejszych zawodów, Wosik wywalczył drugie miejsce. Dzięki niemu Ostrowia w klasyfikacji klubowego mistrza Polski w biegach górskich uplasowała się na piątej pozycji. Konecki Olimp, najlepszy w 2001 roku, tym razem był dopiero 25. 

Piotr Gil z Budowlanych w zwycięskim biegu na 100 m 9 października 2002 roku w Kielcach

W drużynowej rywalizacji na stadionie ze świętokrzyskich klubów brali udział tylko Budowlani. W II lidze seniorów w pierwszym rzucie 25 maja w Częstochowie zajęli drugie miejsce, kwalifikując się do finałowych zawodów decydujących o awansie do I ligi 31 sierpnia w Krakowie. Tam już kielecki klub niewiele miał do powiedzenia, plasując się na 12. pozycji wśród 15 drużyn. 

Budowlani po pięciu latach startów w I lidze juniorów nie zdołali utrzymać się wśród najlepszych klubów w tej kategorii wieku. W pierwszym rzucie 19 maja w Bydgoszczy zajęli przedostatnią 15. lokatę. Po drugim 14 września w Białymstoku poprawili się o jedno miejsce, ale to nie uchroniło ich od degradacji. 

W klasyfikacji Klubowego Mistrza Polski za 2002 rok Budowlani uplasowali się na 28. pozycji z dorobkiem 352,5 pkt. Do pierwszej setki – na 76. miejsce z 122,6 pkt – awansował STS Skarżysko, wzmocniony nie tylko przez Wiolettę Frankiewicz-Janowską, ale również zawodnikami występującymi poprzednio w barwach klubów z Łopuszna i Strawczyna. Miało to pomóc skarżyskiemu klubowi w zdobyciu miana wiodącego w Zrzeszeniu LZS, co wiązało się z większym dofinansowaniem. Nie pomogło, a spowodowało tylko niesnaski między szkoleniowcami i działaczami. 102. lokatę w KMP zajęła Juventa-Marbo Starachowice (51,3 pkt), a 176. Ostrowia Ostrowiec Świętokrzyski (15 pkt).

Na prowadzeniu Szymon Garycki, uczeń kieleckiego „Mechanika” i zawodnik Budowlanych

Warto jeszcze odnotować kolejny sukces Zespołu Szkół Mechaniczno-Ekonomicznych z Kielc w ogólnopolskim finale ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. 28 września w Krakowie męska drużyna „Mechanika” wywalczyła trzecią pozycję. 

Z rozegranych w 2002 roku na terenie województwa świętokrzyskiego zawodów najwyższą rangę i najliczniejszą obsadę miała wspomniana na początku VIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i mistrzostwa Polski juniorów 13 kwietnia w Masłowie. Na tamtejszym lotnisku odbyły się też przełajowe mistrzostwa województwa (16 marca) i makroregionu (23 marca). W tych ostatnich świętokrzyscy biegacze odnieśli dziewięć zwycięstw, a ich rywale z województwa łódzkiego tylko trzy. Trzy tygodnie później, gdy przyszło walczyć o medale OOM i MP, już jednak łodzianom ustępowali. 

Jeden z biegów dziewcząt podczas przełajowej OOM na lotnisku w Masłowie

12 stycznia odbyły się pierwsze halowe mistrzostwa województwa świętokrzyskiego. Z braku odpowiedniego obiektu na jego terenie rozegrane zostały w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. 

Na będącym w coraz gorszym stanie stadionie w Kielcach 1 czerwca rozegrano jeszcze mistrzostwa województwa open, 7 września młodzików, a 15 września mistrzostwa makroregionu w tej kategorii wieku. W tych ostatnich świętokrzyscy młodzicy w rywalizacji z rówieśnikami z Łódzkiego  wygrali zaledwie pięć z 29 konkurencji. 

Rekordy województwa w 2002 roku kobiety poprawiły aż w ośmiu konkurencjach. W czterech z nich uczyniła to Wioletta Frankiewicz-Janowska. Zaczęła 20 lipca od biegu na 5000 m czasem 15.51,72 podczas wspomnianych wyżej mistrzostw Polski w Szczecinie, tydzień później w Gdańsku przebiegła 3000 m w 9.00,90, poprawiając o 10,1 s rekordowy wynik Celiny Magali z Budowlanych Kielce z 1976 roku. 18 sierpnia w Poznaniu odebrała 26-letni rekord tej samej biegaczki na 1500 m czasem 4.12,62. Podczas wspomnianej Golden League w Berlinie poprawiła go na 9.07,84. Na koniec sezonu 22 września w Krakowie została rekordzistką na 800 m z rezultatem 2.06,95. 

Swój rekord województwa z 2000 roku w skoku o tyczce – 3,80 m – najpierw dwukrotnie wyrównała Agnieszka Wrona, pokonując taką wysokość podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego 16 czerwca w Warszawie i sześć dni później na mityngu w Świeciu. 13 lipca w Grand Prix Sopotu skoczyła 3,90 m, a 27 lipca na mityngu Balt 2002 w Gdańsku jeszcze 2 cm wyżej. 

Wioletta Frankiewicz-Janowska w zwycięskim biegu na 5000 m podczas MP w Szczecinie

Trzy razy własny rekord w rzucie oszczepem nowego typu poprawiała 16-letnia Kamila Chudzik. 19 maja w Bydgoszczy rzuciła 40,64 m. 7 września w Kielcach 41,79 m, a tydzień później w Białymstoku 42,70 m. Dwukrotnie rekord w rzucie młotem biła w Kielcach juniorka Jadwiga Kal z Budowlanych – 3 maja rezultatem 46,72 m i 12 października wynikiem 47,08 m. Ponadto Agata Dróżdż poprawiła własny rekord w biegu na 3000 m z przeszkodami czasem 10.53,69 uzyskanym 27 lipca w Gdańsku. 

Wśród mężczyzn jedynym nowym rekordzistą został Daniel Borkowski, który 14 września w Białymstoku pchnął kulą 15,46 m, 16 cm dalej od rezultatu Adama Tarasa z Granatu Skarżysko z 1973 roku. 

Wioletta Frankiewicz-Janowska ze swoim rekordem z Berlina na 1500 m uplasowała się na 46. miejscu w tabelach światowych, a na 3000 m była 60. W Polsce na tych dystansach, a także na 5000 m zajęła drugie pozycje. We wszystkich tych biegach wyprzedzała ją tylko Lidia Chojecka z Pogoni Siedlce. Ponadto biegaczka STS sklasyfikowana została na 15. miejscu na 800 m. 

Agnieszka Wrona zajęła piątą pozycję w skoku o tyczce. W rzadziej rozgrywanym biegu na 3000 m z przeszkodami Agata Dróżdź została sklasyfikowana na ósmej pozycji, na dziewiątej Anna Kądziela, a na 12. Agnieszka Morawska. Na 400 m przez płotki 11. była Emilia Wielińska. 

W trzeciej dziesiątce znalazły się: Kądziela na 1000 m, Jadwiga Kal w rzucie młotem i Kamila Chudzik w rzucie oszczepem; w czwartej: Edyta Pura i Morawska na 1000 m oraz Dróżdż na 3000 m; w piątej: Ewa Gronostaj na 1000 m, Morawska na 3000 m, Nina Szymkiewicz w rzucie dyskiem i Justyna Podolska w rzucie młotem (obie z Budowlanych) oraz sztafeta 4×400 m Budowlanych. 

W tabelach mężczyzn w pierwszych dziesiątkach nie było świętokrzyskich lekkoatletów. W drugiej – na 17. miejscu – uplasował się Paweł Obarski na 2000 m z przeszkodami. W trzeciej dziesiątce znaleźli się: Robert Pawlak z STS na 3000 m z przeszkodami, Daniel Borkowski w pchnięciu kulą i Artur Skóra w rzucie młotem; w czwartej: Pawlak na 1000 m i Grzegorz Hutnik z Budowlanych w rzucie młotem; w piątej: Michał Jamioł z Budowlanych i Krzysztof Kuleta z Olimpu Końskie na 1000 m. 

W poważnych tarapatach w 2002 roku znaleźli się kieleccy Budowlani, przodujący od lat w lekkiej atletyce w województwie. Od lipca przestali być gospodarzem stadionu i znajdującego się przy nim hotelu z restauracją. Całość przejął miejski Zespół Obsługi Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych, a klub stracił główne źródło dochodów. 

Wioletta Frankiewicz-Janowska wspólnie z Izabelą Zatorską z Krosna wbiega na metę biegu sylwestrowego w Szydłowie 30 grudnia 2002 roku

Najlepsza lekkoatletka Budowlanych Agnieszka Wrona nie miała gdzie w Kielcach trenować, ponieważ w kwietniu ktoś spalił zeskok do skoku o tyczce. Po zakończeniu sezonu odeszła do Gdańska, gdzie rozpoczęła studia w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W Skarżysku-Kamiennej był problem z zapewnieniem stypendium dla Wioletty Frankiewicz-Janowskiej, która po powrocie do STS awansowała do ścisłej krajowej czołówki biegaczek i po dobrych występach w sezonie została powołana do kadry olimpijskiej. Najlepszą w 2002 roku świętokrzyską lekkoatletkę chciała pozyskać Warszawianka, a także Delfin Połaniec. Zmobilizowało to skarżyskich działaczy, którzy w końcu znaleźli skromne fundusze na jej zatrzymanie w klubie. 

Tabele najlepszych świętokrzyskich lekkoatletów w 2002 roku 
K o b i e t y 
60 m 
8,46  Małgorzata SIEWIERA  89  SP 33 Kielce  20.05 Kielce 
8,58  Karolina MŁYNARCZYK  91  SP 32 Kielce  14.06 Warszawa 
         
100 m 
12,97(1,9)  Justyna MIŚKOWIEC  87  Juventa-Marbo  16.05 Kielce 
13,25(1,9)  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
13,34(0,3)  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
13,40 (1,2)  Aleksandra ŚLIZOWSKA  88  Budowlani Kielce  15.09 Kielce 
13,48(1,9)  Monika MALINOWSKA  86  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
13,52  Anita LIGAS  83  V LO Kielce  6.06 Kielce 
13,59(-0,1)  Magdalena SKOWERSKA  87  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
13,68(1,0)  Justyna JANTARSKA  87  Gimnazjum Zagnańsk  16.05 Kielce 
13,76(1,2)  Katarzyna BUJAK  88  Gimnazjum 1 Kielce  16.05 Kielce 
13,80(2,0)  Izabela MOLENDA  88  Juventa-Marbo   5.05 Mielec 
wyniki uzyskane z wiatrem 
13,48(2,5)  Magdalena SKOWERSKA  87  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
13,68(2,3)  Bożena OTFINOWSKA  84  Sokół Włoszczowa  1.06 Kielce 
13,69(2,5)  Izabela MOLENDA  88  Juventa-Marbo  1.06 Kielce 
 
200 m 
26,64(0,1)  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
27,07(0)  Justyna MIŚKOWIEC  87  Juventa-Marbo  1.09 Kraków 
27,18(0,4)  Edyta PURA  86  STS Skarżysko  17.08 Warszawa 
27,92(0)  Magdalena WOLIŃSKA  84  STS Skarżysko  30.08 Zamość 
28,23(-0,9)  Magdalena SKOWERSKA  87  Budowlani Kielce  9.08 Sopot 
29,01(-0,9)  Izabela MOLENDA  88  Juventa-Marbo  9.08 Sopot 
29,23 (1,8)  Izabela WIJAS  87  STS Skarżysko  12.10 Kielce 
29,82(-1,9)  Paulina BRZOZOWICZ  84  II LO Końskie  11.05 Kielce 
29,96(1,9)  Anna MACIĄG  88  Juventa-Marbo  1.06 Kielce 
30,14(1,9)  Agnieszka ARTWIK  87  Juventa-Marbo  1.06 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
26,89(2,3)  Justyna MIŚKIEWICZ  87  Juventa-Marbo  1.06 Kielce 
27,78(2,3)  Magdalena SKOWERSKA  87  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
28,51(2,3)  Maria DANIEL  85  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
29,99(2,3)  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo   1.06 Kielce 
 
300 m 
42,40  Justyna MIŚKOWIEC  87  Juventa-Marbo  17.05 Kielce 
42,77  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  7.09 Kielce 
44,60  Maria DANIEL  85  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
44,91  Magdalena SKOWERSKA  87  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
45,25  Aleksandra ŚLIZOWSKA  88  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
45,31  Agnieszka KWASEK  89  Wisła Sandomierz  23.05 Kielce 
45,56  Izabela WIJAS  87  STS Skarżysko  16.10 Kielce 
45,77  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  7.09 Kielce 
45,81  Karolina MUSIAŁ  89  SP 16 Kielce  23.05 Kielce 
45,97  Magdalena WOLIŃSKA  84  STS Skarżysko  27.04 Kielce 
 
400 m 
57,92  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  19.05 Bydgoszcz 
58,61  Edyta PURA  86  STS Skarżysko  15.06 Siedlce 
59,76  Wioletta FRANKIEWICZ-JANOWSKA  77  STS Skarżysko  22.09 Kraków 
60,90  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  11.05 Kraków 
61,92  Justyna MIŚKOWIEC  87  Juventa-Marbo  9.08 Sopot 
62,06  Maria DANIEL  85  Budowlani Kielce  17.07 Lublin 
62,33  Anna BŁASZCZYK  84  Sokół Włoszczowa  6.06 Kielce 
62,41  Magdalena WOLIŃSKA  84  STS Skarżysko  29.08 Zamość 
62,95  Bernadetta STĘPIEŃ  86  STS Skarżysko  11.05 Kielce 
64,21  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo  1.09 Kraków 
 
600 m 
1.35,93  Edyta PURA  86  STS Skarżysko  17.07 Lublin 
1.37,18  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  17.07 Lublin 
1.39,77  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  27.04 Kielce 
1.42,85  Kamila PERZ  87  STS Skarżysko  16.10 Kielce 
1.44,71  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  7.09 Kielce 
1.45,93  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo  7.09 Kielce 
1.47,62  Agata MĘDRECKA  88  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
1.47,85  Edyta PAŁGAN  86  Olimp Wzdół Rządowy  27.04 Kielce 
1.48,00  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  7.09 Kielce 
1.48,49  Dominika UMAŃSKA  89  STS Skarżysko  23.05 Kielce 
 
800 m 
2.06,95  Wioletta FRANKIEWICZ-JANOWSKA  77  STS Skarżysko  22.09 Kraków 
2.13,89  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  25.05 Częstochowa 
2.14,11  Edyta PURA  86  STS Skarżysko  16.06 Siedlce 
2.17,67  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  16.06 Siedlce 
2.20,03  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  6.06 Kielce 
2.22,29  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  25.05 Częstochowa 
2.23,42  Bernadetta STĘPIEŃ  86  STS Skarżysko  19.05 Mielec 
2.26,16  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  29.08 Zamość 
2.28,84  Małgorzata LIPECKA  85  Akwedukt Kielce  6.06 Kielce 
2.30,73  Justyna ZIELONKA  84  Budowlani Kielce  14.09 Białystok 
 
1000 m 
2.55,48  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  9.08 Sopot 
2.56,93  Edyta PURA  86  STS Skarżysko  21.09 Warszawa 
2.58,28  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  17.08 Warszawa 
2.59,51  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  17.07 Lublin 
3.01,86  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  5.05 Mielec 
3.02,23  Bernadetta STĘPIEŃ  86  STS Skarżysko  17.07 Lublin 
3.04,17  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  17.08 Warszawa 
3.07,14  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  9.08 Sopot 
3.08,24  Kamila PERZ  87  STS Skarżysko  29.09 Siedlce 
3.08,80  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  17.07 Lublin 
 
1500 m 
4.07,84  Wioletta FRANKIEWICZ-JANOWSKA  77  STS Skarżysko  6.09 Berlin 
4.38,76  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  20.07 Gdańsk 
4.42,99  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  1.09 Kraków 
4.43,00  Edyta PURA  86  STS Skarżysko  15.09 Warszawa 
4.44,40  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  25.05 Częstochowa 
4.50,28  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  8.06 Łódź 
4.53,10  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  15.06 Siedlce 
4.55,90  Bernadetta STĘPIEŃ  86  STS Skarżysko  25.05 Częstochowa 
4.56,80  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  26.07 Wrocław 
5.09,44  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  25.05 Częstochowa 
 
1 mila 
4.45,10  Wioletta FRANKIEWICZ-JANOWSKA  77  STS Skarżysko  5.10 Częstochowa 
 
2000 m 
6.04,94  Wioletta FRANKIEWICZ-JANOWSKA  77  STS Skarżysko  27.04 Poznań 
6.46,95  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  27.04 Kielce 
 
3000 m 
9.00,90  Wioletta FRANKIEWICZ-JANOWSKA  87  STS Skarżysko  27.07 Gdańsk 
10.09,15  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  8.06 Łódź 
10.18,56  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  8.06 Łódź 
10.46,09  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  27.07 Wrocław 
 
5000 m 
15.51,72  Wioletta FRANKIEWICZ-JANOWSKA  77  STS Skarżysko  20.07 Szczecin 
 
100 m ppł 
76,2 cm x 8,50 m (juniorki młodsze) 
14,95(-0,5)  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  27.07 Wrocław 
16,74(-0,1)  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  17.07 Lublin 
76,2 cm x 8,20 m (młodziczki) 
17,85(-1,0)  Magdalena CHABIK  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
17,85(-1,0)  Joanna ADAMCZYK  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
17,99(-1,0)  Karolina DOMAGAŁA  87  Kol. Szkół Pryw. Kielce  17.05 Kielce 
76,2 cm x 8,20 m (juniorka młodsza) 
16,27(-1,0)  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
 
300 m ppł 
młodziczka 
49,06  Magdalena SKOWERSKA  87  Budowlani Kielce  15.09 Kielce 
 
400 m ppł 
60,87  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  16.06 Warszawa 
67,10  Maria DANIEL  85  Budowlani Kielce  9.06 Łódź 
 
1500 m prz 
4.52,89  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo   1.06 Bielsko-Biała 
5.01,03  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  25.07 Wrocław 
5.01,23  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  25.07 Wrocław 
5.15,51  Bernadetta STĘPIEŃ  86  STS Skarżysko  25.07 Wrocław 
5.19,52  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  23.06 Warszawa 
5.33,37  Anna ADAMSKA  83  STS Skarżysko  23.06 Warszawa 
 
2000 m prz 
6.47,48  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  30.06 Bielsko-Biała 
 
3000 m prz 
10.53,69  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  27.07 Gdańsk 
10.53,77  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  7.09 Częstochowa 
11.08,70  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  7.09 Częstochowa 
 
4×100 m 
51,88  BUDOWLANI Kielce  25.05 Częstochowa 
(A. MĘDRECKA, 88 – P. STĘPIEŃ, 87 – A. WRONA, 82 – D. BOKSIŃSKA, 82) 
55,88  JUVENTA-MARBO Starachowice  5.05 Mielec 
(A. MACIĄG, 88 – A. ARTWIK, 87 – I. MOLENDA, 88 – J. MIŚKOWIEC, 87) 
najlepsze juniorki młodsze 
52,02  BUDOWLANI Kielce  19.05 Bydgoszcz 
(K. CHUDZIK, 86 – P. STEPIEŃ, 87 – M. SKOWERSKA, 87 – E. WIELIŃSKA) 
najlepsze młodziczki 
54,78  BUDOWLANI Kielce  11.05 Kielce 
(A. MĘDRECKA, 88 – A. ŚLIZOWSKA, 88 – P. STĘPIEŃ, 87 – M. SKOWERSKA, 87) 
szkoły 
53,93  V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  6.06 Kielce 
(K. TUTAJ, 84 – W. PAZDEJ, 84 – P. KROMER, 85 – A. LIGAS, 83) 
54,90  III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Starachowice  6.06 Kielce 
(A. DRÓŻDŻ, 84 – B. PROSTAK, 83 – A. TRACZYŃSKA, 83 – K. RAPCIŃSKA, 85) 
55,07  GIMNAZJUM 14 Kielce  8.05 Kielce 
55,32  ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH Włoszczowa  6.06 Kielce 
55,39  ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Stąporków  6.06 Kielce 
(A. OŻAROWSKA, 85 – R. PIĘTOWSKA, 85 – A. GOŁYSKA, 85 – K. STĘPIEŃ, 85) 
55,79  GIMNAZJUM Wzdół Rządowy  22.05 Kielce 
(M. SZAFRANIEC, 86 – E. PAŁGAN, 86 – R. GIL, 86 – A. ZYBAŁA, 86) 
55,82  GIMNAZJUM 16 Kielce  22.05 Kielce 
(J. NOWAK, 87 – M. CHABIK, 87 – J. ADAMCZYK, 87 – M. MALINOWSKA, 86) 
 
4×400 m 
4.08,47  BUDOWLANI Kielce  25.05 Częstochowa 
(A. MĘDRECKA, 88 – A. ŚLIZOWSKA, 88 – E. WIELIŃSKA, 85 – M. DANIEL, 85) 
4.09,46  SKARŻYSKIE TOWARZYSTWO SPORTOWE Skarżysko-Kamienna  9.06 Łódź 
(B. STĘPIEŃ, 86 – A. KRÓL, 86 – M. KRÓL, 85 – E. PURA, 86) 
 
wzwyż 
1,60  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
1,53  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  12.10 Kielce 
1,50  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1,45  Magdalena GŁOWACZ  87  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1,45  Magdalena PODSIADŁO  86  Budowlani Kielce  7.05 Kielce 
1,45  Katarzyna SOBCZYK  87  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
1,45  Małgorzata MROCZEK  88  Ostrowia Ostrowiec  22.05 Kielce 
1,45  Stefania LOEFLER  89  SP 32 Kielce  23.05 Kielce 
1,40  Aneta JASTRZĘBSKA  90  SP 32 Kielce  25.04 Kielce 
1,40  Karolina ADAMCZYK  88  Gimnazjum 1 Kielce  7.05 Kielce 
1,40  Katarzyna LEŚKIEWICZ  86  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
1,40  Paulina BARAN  86  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
1,40  Magdalena CHABIK  87  Gimnazjum 16 Kielce  16.05 Kielce 
1,40  Aleksandra GOLONKA  87  Gimnazjum 16 Kielce  16.05 Kielce 
1,40  Małgorzata GOLA  87  Gimnazjum 16 Kielce  22.05 Kielce 
1,40  Ewelina GŁOWACKA  89  SP Czajków(gm. Staszów)  23.05 Kielce 
1,40  Magdalena WYKA  89  SP 3 Staszów  23.05 Kielce 
 
tyczka 
3,92  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  27.07 Gdańsk 
2,40  Anna STACHURA  87  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
 
w dal 
5,36 (0,3)  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
5,00 (1,9)  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
4,97 (0,1)  Paulina KROMER  85  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
4,89 (0)  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
4,86  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  6.06 Kielce 
4,84  Katarzyna SOBCZYK  83  Sokół Włoszczowa  1.06 Kielce 
4,76 (0,1)  Katarzyna SOBCZYK  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
4,74 (0,8)  Katarzyna KNAP  88  Wisła Sandomierz  2.06 Mielec 
4,73  Katarzyna PABIS  87  Gimnazjum 9 Kielce  8.05 Kielce 
4,73  Anna TRACZYŃSKA  83  III LO Starachowice  6.06 Kielce 
odbicie ze strefy 
4,92  Małgorzata SIEWIERA  89  SP 33 Kielce  13.06 Bydgoszcz 
4,81  Anna WALIGÓRSKA  89  SP 1 Włoszczowa  23.05 Kielce 
 
trójskok 
11,54(0)  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
11,30(1,6)  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
10,23(1,1)  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
10,15(1,2)  Maria DANIEL  85  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
 
kula 
11,13  Nina SZYMKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  27.04 Kielce 
10,85  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
10,74  Justyna SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
10,38  Jadwiga KAL  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
9,32  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  12.10 Kielce 
9,08  Renata PĘTOWSKA  85  ZSP Stąporków  6.06 Kielce 
8,78  Katarzyna KOŁODZIEJCZYK  84  Budowlani Kielce  6.06 Kielce 
8,75  Magdalena ZAWIERUCHA  86  Olimp Wzdół Rządowy  1.06 Kielce 
8,62  Magdalena WAWRZYKOWSKA  85  Sokół Włoszczowa  27.04 Kielce 
8,56  Katarzyna TUTAJ  85  V LO Kielce  6.06 Kielce 
3 kg (młodziczki) 
10,88  Martyna BARAN  87  STS Skarżysko  16.10 Kielce 
10,44  Katarzyna JĘDRASZEWSKA  87  STS Skarżysko  16.05 Kielce 
10,21  Katarzyna KOPEĆ  88  STS Skarżysko  5.10 Kielce 
3 kg (juniorki młodsze) 
10,25  Magdalena ZAWIERUCHA  86  Olimp Wzdół Rządowy  27.04 Kielce 
10,04  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  15.09 Kielce 
 
dysk 
37,07  Nina SZYMKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  27.04 Kielce 
27,35  Justyna SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
25,07  Justyna PODOLSKA  86  Budowlani Kielce  27.04 Kielce 
24,32  Jadwiga KAL  84  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
23,90  Dominika STANISZEWSKA  88  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
23,40  Elżbieta CIOS  83  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
23,28  Olga JAWORSKA  87  Juventa-Marbo Starachowice  11.05 Mielec 
22,75  Anna GRZEŚKIEWICZ  86  Juventa-Marbo Starachowice  16.05 Kielce 
22,34  Małgorzata ZUBER  86  Budowlani Kielce  8.05 Kielce 
22,25  Monika ŁUKOMSKA  86  Gimnazjum Zagnańsk  16.05 Kielce 
 
oszczep 
42,70  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  14.09 Białystok 
29,07  Paulina KROMER  85  Budowlani Kielce  17.07 Lublin 
27,53  Anna SAWICKA  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
26,83  Dominika SALWA  86  Gimnazjum Zagnańsk  17.05 Kielce 
26,66  Katarzyna JĘDRASZEWSKA  87  STS Skarżysko  17.05 Kielce 
26,17  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  8.05 Kielce 
25,96  Monika NOWAK  86  Gimnazjum Wielgus  17.05 Kielce 
25,59  Justyna SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
25,10  Katarzyna STRZELECKA  86  Budowlani Kielce  8.05 Kielce 
24,43  Magdalena GŁOWACZ  87  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
 
młot 
47,08  Jadwiga KAL  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
40,52  Justyna PODOLSKA  86  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
36,15  Małgorzata ZUBER  86  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
32,95  Katarzyna KOPEĆ  88  STS Skarżysko  16.10 Kielce 
21,90  Martyna BARAN  87  STS Skarżysko  16.10 Kielce 
3 kg (młodziczki) 
42,18  Katarzyna KOPEĆ  88  STS Skarżysko  12.10 Kielce 
30,11  Martyna BARAN  87  STS Skarżysko  15.09 Kielce 
3 kg (juniorka młodsza) 
40,75  Małgorzata ZUBER  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
pomiar ręczny 
8,1  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
8,4  Justyna MIŚKOWIEC  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
8,5  Marlena ZIÓŁKOWSKA  86  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
 
200 m 
26,8  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
28,9  Maria DANIEL  85  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
29,1  Marlena ZIÓŁKOWSKA  86  Ostrowia Ostrowiec 12.01 Spała 
 
300 m 
42,35  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  20.01 Spała 
44,8  Justyna MIŚKOWIEC  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
45,21  Maria DANIEL  85  Budowlani Kielce  19.01 Spała 
 
600 m 
1.39,87  Edyta PURA  86  ULKS Strawczyn  19.01 Spała 
1.42,12  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  19.01 Spała 
1.44,5  Bernadetta STĘPIEŃ  86  STS Skarżysko  12.01 Spała 
1.48,9  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  12.01 Spała 
 
800 m 
2.14,23  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  10.02 Warszawa 
 
1000 m 
3.04,8  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
3.06,0  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
3.12,40  Bernadetta STĘPIEŃ  86  STS Skarżysko  19.01 Spała 
3.16,7  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
3.18,25  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  5.01 Warszawa 
3.19,3  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
3.22,7  Anna BOROWIEC  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
3.25,74  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  5.01 Warszawa 
 
3000 m 
10.21,73  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  16.02 Spała 
10.30,85  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo   19.01 Spała 
 
60 m ppł 
76,2 cm x 8,50 m  (juniorka młodsza) 
9,22  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  20.01 Spała 
 
wzwyż 
1,50  Magdalena PODSIADŁO  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
1,45  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
tyczka 
3,75  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  17.02 Spała 
 
w dal 
4,48  Katarzyna KNAP  88  Wisła Sandomierz  16.02 Mielec 
 
M ę ż c z y ź n i 
60 m 
7,67  Michał PIRÓG  89  SP 16 Kielce  14.06 Warszawa 
 
100 m 
11,37(1,5)  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
11,38(0,2)  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
11,38  Karol FIDOR  83  Olimp Końskie  20.09 Leuna 
11,46(-0,8)  Mikołaj WOJDYŁA  83  Budowlani Kielce  19.05 Bydgoszcz 
11,57  Michał CIEŚLIKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  19.05 Bydgoszcz 
11,68(0,7)  Piotr SZCZĘK  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
11,73(1,5)  Marek MARCINKÓW  86  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
11,76(1,1)  Artur DROBNIAK  86  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
11,78  Kamil KABAŁA  83  Budowlani Kielce  6.06 Kielce 
11,79(-0,1)  Krzysztof SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
wyniki uzyskane z wiatrem 
11,36(2,8)  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
11,39(2,5)  Michał CIEŚLIKIEWICZ  85  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
11,69(2,8)  Dawid BRZOZA  85  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
11,72(2,5)  Kamil KABAŁA  83  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
 
200 m 
22,72(-0,7)  Karol FIDOR  83  Olimp Końskie  16.06 Siedlce 
22,98(0)  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  9.06 Łódź 
23,57(0)  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  30.08 Zamość 
23,77(0)  Krzysztof SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  14.09 Białystok 
24,21(1,3)  Marek MARCINKÓW  86  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
24,26(-1,0)  Dawid BRZOZA  85  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
24,53(-0,8)  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  9.06 Łódź 
24,82(-0,8)  Paweł ŁYGOŃSKI  86  Budowlani Kielce  9.06 Łódź 
24,95(-0,6)  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  9.06 Łódź 
25,11 (1,3)  Artur DROBNIAK  86  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
wyniki uzyskane z wiatrem 
22,64(2,4)  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
23,85(2,4)  Dawid BRZOZA  85  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
24,53(2,8)  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  1.06 Kielce 
24,86(2,4)  Marcin SKROK  86  Ostrowia Ostrowiec  1.06 Kielce 
 
300 m 
37,53  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
37,53  Paweł ŁYGOŃSKI  86  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
37.68  Damian ROŻEJ  88  Olimp Końskie  29.09 Siedlce 
38,21  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
38,23  Dawid OLESIŃSKI  82  ZSME Kielce  3.05 Kielce 
38,23  Dawid BRZOZA  85  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
38,78  Marcin RUSEK  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
39,13  Jakub CIAMAGA  86  Ostrowia Ostrowiec  22.05 Kielce 
39,21  Szczepan MAJCHER  86  Gimnazjum Bieliny  17.05 Kielce 
39,24  Marcin KASPRZYK  86  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
 
400 m 
49,29  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  17.07 Lublin 
49,81  Karol FIDOR  83  Olimp Końskie  15.06 Siedlce 
50,46  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  15.06 Lublin 
50,73  Paweł KULKA  84  Budowlani Kielce  17.07 Lublin 
51,34  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  8.06 Łódź 
53,18  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
53,18  Damian ROŻEJ  88  Olimp Końskie  8.06 Łódź 
53,25  Dawid BRZOZA  85  Budowlani Kielce  25.05 Częstochowa 
53,77  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  1.06 Kielce 
54,34  Paweł ŁYGOŃSKI  86  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
 
600 m 
1.23,85  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  18.08 Lublin 
1.24,08  Paweł KULKA  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1.24,43  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  3.05 Kielce 
1.25,97  Karol FIDOR  83  Olimp Końskie  3.05 Kielce 
1.26,32  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1.31,53  Kamil KABAŁA  83  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1.32,28  Grzegorz DZIURA  87  STS Skarżysko  29.09 Siedlce 
1.34,89  Jakub KARPIŃSKI  86  Gimnazjum Suchedniów  6.06 Skarżysko 
 
800 m 
1.54,32  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  25.08 Kraków 
1.55,32  Paweł KULKA  84  Budowlani Kielce  9.06 Łódź 
1.56,23  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  12.05 Kraków 
1.56,80  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  25.07 Wrocław 
1.57,63  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  29.08 Zamość 
1.57,65  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  15.09 Kielce 
1.58,09  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  15.09 Kielce 
1.58,31  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  25.05 Częstochowa 
1.58,45  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  15.09 Kielce 
1.59,72  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  9.06 Łódź 
 
1000 m 
2.29,52  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  17.07 Lublin 
2.30,64  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  17.07 Lublin 
2.30,64  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  7.09 Częstochowa 
2.31,88  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  9.08 Sopot 
2.33,90  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  9.08 Sopot 
2.34,40  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  17.07 Lublin 
2.34,43  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  17.07 Lublin 
2.35,52  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  17.07 Lublin 
2.36,82  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  27.04 Kielce 
2.39.02  Marek BARAN  86  Delfin Połaniec  9.08 Sopot 
najlepszy młodzik 
2.42,94  Piotr MARCZAK  87  Juventa-Marbo  9.08 Sopot 
 
1500 m 
3.55,60  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  15.06 Siedlce 
3.57,38  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  15.06 Siedlce 
3.58,89  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  15.06 Siedlce 
4.02,37  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  26.07 Wrocław 
4.02,39  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  15.06 Lublin 
4.03,26  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  8.09 Mielec 
4.08,31  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia  25.05 Częstochowa 
4.08,86  Łukasz WALKIEWICZ  85  Juventa-Marbo  23.06 Warszawa 
4.10,77  Piotr BANASZCZYK  83  Ostrowia Ostrowiec  8.06 Łódź 
4.11,79  Kamil WOSIEK  83  Ostrowia Ostrowiec  11.05 Kielce 
 
1 mila 
4.39,76  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  5.10 Częstochowa 
 
2000 m 
5.20,33  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  17.08 Warszawa 
5.22,65  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  17.08 Warszawa 
5.36,15  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  17.08 Warszawa 
5.36,56  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  17.08 Warszawa 
5.57,87  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  17.08 Warszawa 
5.58,29  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  27.04 Kielce 
6.02,11  Piotr MARCZAK  87  Juventa-Marbo  28.09 Siedlce 
6.03,26  Andrzej ZIELIŃSKI  84  STS Skarżysko  17.08 Warszawa 
6.12,85  Piotr KLECZAJ  85  Juventa-Marbo  27.04 Kielce 
6.16,82  Kamil PRZEŹDZIK  87  STS Skarżysko  15.09 Kielce 
 
3000 m 
8.36,89  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  9.08 Sopot 
8.38,40  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  11.05 Mielec 
8.43,95  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  11.05 Mielec 
8.56,03  Andrzej LACHOWSKI  82  Olimp Końskie  23.09 Wolmirstedt 
8.56,35  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  14.09 Białystok 
8.57,16  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  23.06 Kraków 
9.11,33  Tomasz BRZESKI  82  Olimp Końskie  23.09 Wolmirstedt
9.19,23  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  11.05 Mielec 
9.19,30  Andrzej ZIELIŃSKI  84  STS Skarżysko  11.05 Mielec 
9.24,36  Piotr MARCZAK  87  Juventa-Marbo  1.06 Kielce 
 
5000 m 
15.04,95  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  30.06 Bielsko-Biała 
15.10,76  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  30.08 Zamość 
15.13,36  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  7.09 Częstochowa 
15.32,69  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  7.09 Częstochowa 
15.35,85  Andrzej LACHOWSKI  82  Olimp Końskie  30.08 Zamość 
16.04,60  Tomasz BRZESKI  82  Olimp Końskie  30.08 Zamość 
 
półmaraton 
1:13.13  Marek KALWAT  63  Akwedukt Kielce  24.08 Skarżysko 
1:13,51  Andrzej LACHOWSKI  82  Olimp Końskie  1.06 Bukowa 
1:14,20  Daniel WOSIK  80  Ostrowia Ostrowiec  24.08 Skarżysko 
1:14.25  Andrzej SWATOWSKI  77  Politechnika Święt. 1.06 Bukowa 
1:16.54  Leszek ZAJĄC  50  Akwedukt Kielce  18.05 Wałbrzych 
1:19.03  Hieronim ŚCIĘGAJ  58  Rodzina Kielce  1.06 Bukowa 
 
maraton 
2:52.21  Hieronim ŚCIĘGAJ  58  Rodzina Kielce  6.10 Poznań 
2:58.25  Henryk KRYSTOSIK  46  Ostrowia Ostrowiec  23.06 Lębork 
2:58.37  Dariusz ŁABUDZKI  60  Sandomierz  6.10 Poznań 
 
110 m ppł 
100 cm (juniorzy młodsi) 
17,53(-0,3)  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  8.06 Łódź 
91,4 cm (juniorzy młodsi) 
17,05(1,0)  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
17,23(1,0)  Artur DROBNIAK  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
 
300 m ppł 
76,2 cm (juniorzy młodsi, młodzik) 
43,08  Paweł ŁYGOŃSKI  86  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
43,11  Marcin KASPRZYK  86  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
43,14  Maciej KOBUS  86  Gimnazjum 12 Kielce  8.05 Kielce 
43,80  Krzysztof WIELIŃSKI  87  Budowlani Kielce  7.09 Kielce 
44,03  Marcin JANKOWSKI  86  Gimnazjum Nowiny  16.05 Kielce 
44,67  Daniel MISIARA  86  Gimnazjum Nowiny  16.05 Kielce 
44,92  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
44,94  Zbigniew CICHOŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
45,12  Adrian GOŁUCHOWSKI  87  STS Skarżysko  16.05 Kielce 
45,68  Tomasz WITKOWSKI  86  Gimnazjum 12 Kielce  8.05 Kielce 
 
400 m ppł 
84 cm (juniorzy młodsi) 
60,88  Paweł ŁYGOŃSKI  86  Budowlani Kielce  14.09 Białystok 
62,15  Marcin KASPRZYK  86  Ostrowia Ostrowiec  9.06 Łódź 
 
2000 m prz 
5.43,88  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  29.08 Zamość 
5.47,12  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  29.08 Zamość 
5.55,78  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo   1.06 Bielsko-Biała 
6.02,10  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  19.05 Mielec 
6.08,28  Łukasz WALKIEWICZ  85  Juventa-Marbo  27.07 Wrocław 
6.08,95  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  27.07 Wrocław 
6.16,06  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  15.06 Siedlce 
6.36,68  Andrzej ZIELIŃSKI  84  STS Skarżysko  19.05 Mielec 
6.43,73  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  9.06 Łódź 
6.55,23  Karol ŁAKOMIEC  85  STS Skarżysko  9.06 Łódź 
 
3000 m prz 
9.01,07  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  25.08 Kraków 
9.13,93  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  25.08 Kraków 
 
4×100 m 
44,64  BUDOWLANI Kielce  31.08 Kraków 
(K. SUCHENIA, 84 – P. GIL, 86 – M. MARCINKÓW, 86 – P. ŁYGOŃSKI, 86) 
45,96  BUDOWLANI II Kielce  1.06 Kielce 
(P. DULĘBA, 83 – P. SZCZĘK, 84 – K. KABAŁA, 83 – M. CIEŚLIKIEWICZ, 83) 
46,93  UMKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  15.06 Białystok 
(M. SKROK, 86 – M. KASPRZYK, 86 – K. STĘPIEŃ, 86 – Ł. NOWAKOWSKI, 86) 
najlepsi juniorzy młodsi 
45,22  BUDOWLANI Kielce  1.06 Kielce 
(A. DROBNIAK, 86 – P. ŁYGOŃSKI, 86 – D. BRZOZA, 85 – P. GIL, 86) 
szkoły 
45,52  ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNO-EKONOMICZNYCH Kielce  18.09 Kraków 
(P. SZCZĘK, 84 – M. MARCINKÓW, 86 – K. KABAŁA, 83 – M. CIEŚLIKIEWICZ, 83) 
46,81  GIMNAZJUM 12 Kielce  22.05 Kielce 
(K. KACZMARCZYK, 86 – M. MARCINKÓW, 86 – P. ŁYGOŃSKI, 86 – M. KOBUS, 86) 
46,93  GIMNAZJUM 1 Ostrowiec Świętokrzyski  15.06 Białystok 
(M. SKROK, 86 – M. KASPRZYK, 86 – K. STĘPIEŃ, 86 – Ł. JANIKOWSKI, 86) 
47,46  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH 2 Kielce  9.10 Kielce 
(P. GIL, 86 – P. ŁYGOŃSKI, 86 – J. BODZIOCH, 86 – Ł. MORAWICKI, 86) 
47,88  ZESPÓŁ SZKÓŁ PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO Kielce  6.06 Kielce 
(M. DZIURA, 85 – M. TOFIL, 85 – J. PRZEPIÓRKA, 85 – M. SOCHACZ, 84) 
47,99  ZESPÓŁ SZKÓŁ LEŚNYCH Zagnańsk  6.06 Kielce 
(M. ŁAKOMIEC, 85 – K. KOT, 84 – J. KOWALSKI, 84 – Ł. GRZEJSZCZYK, 85) 
48,04  GIMNAZJUM 14 Kielce  8.05 Kielce 
48,13  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH 1 Kielce  6.06 Kielce 
(P. GOŁUCHOWSKI, 85 – Ł. PAWŁOWICZ, 85 – K. BOGUSZ, 85 – P. RABIEJ, 84) 
 
4×400 m 
3.24,06  BUDOWLANI Kielce  25.05 Częstochowa 
(Ł. LAŃCZYK, 84 – M. DZIURA, 85 – D. BRZOZA, 85 – P. KULKA, 84) 
sztafeta łączona 
3.21,87  BUDOWLANI Kielce/OLIMP Końskie  14.09 Białystok 
(M. DZIURA, 85 – P. KULKA, 84 – Ł. LAŃCZYK, 84 – K. FIDOR, 83) 
 
wzwyż 
1,85  Artur MAROSZEK  83  Budowlani Kielce  25.05 Częstochowa 
1,80  Tomasz KRÓL  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
1,75  Maciej MAJCHROWSKI  86  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
1,70  Rafał KWAPISZ  86  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
1,70  Maciej BATORY  86  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
1,70  Bartłomiej CZAJKA  86  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
1,65  Marek LASOTA  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1,65  Tomasz NOWAK  86  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
1,65  Milan MAKUCH  89  Budowlani Kielce  6.06 Kielce 
1,65  Przemysław PIOTROWICZ  87  Budowlani Kielce  6.06 Kielce 
 
tyczka 
2,00  Mateusz RECZKA  87  STS Skarżysko  15.09 Kielce 
 
w dal 
6,23  Łukasz KRÓL  84  ZSH Ostrowiec  6.06 Kielce 
6,21(-0,4)  Karol FIDOR  83  Olimp Końskie  21.09 Wolmirstedt 
6,12(0,1)  Paweł DULĘBA  83  Budowlani Kielce  6.06 Kielce 
6,02(1,2)  Artur PISKULAK  86  Gród Bodzentyn  17.05 Kielce 
5,92  Łukasz PAWŁOWICZ  85  ZSE 1 Kielce  6.06 Kielce 
5,82  Rafał JANUCHTA  84  ZSE 1 Kielce  6.06 Kielce 
5,78  Kamil BAĆKOWSKI  85  ZSZ 3 Kielce  6.06 Kielce 
5,77 (0,9)  Kamil ROGOWSKI  87  Gimnazjum Tumlin  17.05 Kielce 
5,76 (0,7)  Łukasz KOZŁOWSKI  86  Gimnazjum Oleśnica  17.05 Kielce 
5,76  Przemysław PEDRYCZ  84  ZSE 1 Kielce  6.06 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
5,82 (2,8)  Łukasz NOWACKI  83  Budowlani Kielce  1.06 Kielce 
 
trójskok 
11,73(1,1)  Artur DROBNIAK  86  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
11,41(1,5)  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
11,07(0,3)  Krzysztof WIELIŃSKI  87  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
 
kula 
15,46  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  14.09 Białystok 
11,64  Krzysztof PISZCZYK  63  Juventa-Marbo  1.06 Kielce 
11,51  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  6.06 Kielce 
11,40  Paweł IWAN  82  Budowlani Kielce  18.09 Kraków 
11,30  Artur SKÓRA  80  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
10,88  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  6.06 Kielce 
10,61  Tomasz MRÓZ  85  ZSME Kielce  6.06 Kielce 
10,56  Jarosław KUBALA  85  ZSL Zagnańsk  6.06 Kielce 
10,24  Mirosław ZAPAŁA  83  ZSL Zagnańsk  6.06 Kielce 
10,21  Mateusz ŚWIDEREK  85  ZSZ 3 Kielce  6.06 Kielce 
6 kg (junior) 
15,12  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
5 kg (juniorzy młodsi, młodzicy) 
13,63  Michał CHODZYŃSKI  87  Ostrowia Ostrowiec  12.10 Kielce 
13,57  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
13,42  Konrad REJZOWICZ  86  Ostrowia Ostrowiec  15.06 Białystok 
12,87  Ireneusz PAWŁOWICZ  87  Gimnazjum 6 Kielce  7.05 Kielce 
12,56  Paweł KUŹNIA  86  Ostrowia Ostrowiec  15.06 Białystok 
12,31  Grzegorz KRAWIEC  86  Budowlani Kielce  9.10 Białystok 
5 kg (junior) 
16,56  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  27.04 Kielce 
 
dysk 
39,73  Krzysztof PISZCZYK  63  Juventa-Marbo   1.06 Kielce 
35,43  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
33,21  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
29,45  Michał CHODZYŃSKI  87  Ostrowia Ostrowiec  12.10 Kielce 
1,5 kg (junior młodszy/młodzik) 
35,41  Michał CHODZYŃSKI  87  Ostrowia Ostrowiec  5.10 Kielce 
1 kg (młodzicy) 
44,50  Adam KOWALCZYK  87  Budowlani Kielce  27.04 Kielce 
43,91  Michał CHODZYŃSKI  87  Ostrowia Ostrowiec  15.09 Kielce 
1 kg (junior młodszy) 
40,46  Konrad REJZOWICZ  86  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Kielce 
 
młot 
51,68  Artur SKÓRA  80  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
51,23  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  19.05 Bydgoszcz 
43,12  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
39,51  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
33,04  Jakub SURDYK  86  Budowlani Kielce  31.08 Kraków 
27,15  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
5 kg (juniorzy młodsi/młodzicy) 
50,58  Jakub SURDYK  86  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
43,64  Adam KOWALCZYK  87  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
36,12  Mateusz JANICKI  86  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
32,67  Rafał ZIĘBA  88  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
 
oszczep 
52,57  Artur MAROSZEK  83  Budowlani Kielce  19.05 Bydgoszcz 
44,45  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
700 g (juniorzy młodsi/młodzicy) 
41,29  Piotr SICZEK  88  Juventa-Marbo  9.08 Sopot 
40,99  Mateusz RECZKA  87  STS Strawczyn  12.10 Kielce 
600 g (młodzicy) 
51,41  Mateusz RECZKA  87  STS Skarżysko  16.10 Kielce 
44,95  Piotr SICZEK  88  Juventa-Marbo  7.09 Kielce 
600 g (junior młodszy) 
45,80  Konrad SŁOWIK  86  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
7,87  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowia  19.01 Spała 
pomiar ręczny 
7,3  Krzysztof SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
7,5  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
7,6  Przemysław KOLASA  84  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
7,7  Damian ROŻEJ  88  Olimp Końskie  12.01 Spała 
7,7  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
 
200 m 
25,09  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  19.01 Spała 
25,94  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  6.01 Warszawa 
pomiar ręczny 
23,4  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
24,5  Krzysztof SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
24,9  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
300 m 
39,69  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  5.01 Warszawa 
39,83  Marcin KASPRZYK  86  Ostrowia Ostrowiec  19.01 Spała 
pomiar ręczny 
39,9  Przemysław KOLASA  84  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
40,4  Damian ROŻEJ  88  Olimp Końskie  12.01 Spała 
41,3  Kamil STEPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
42,0  Łukasz JANIKOWSKI  86  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
 
400 m 
50,29  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  18.01 Spała 
 
600 m 
1.27,6  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
1.27,9  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
 
800 m 
2.07,57  Kamil WOSIEK  83  Ostrowia Ostrowiec  6.01 Warszawa 
2.08,30  Przemysław CZESNY  86  Ostrowia Ostrowiec  6.01 Warszawa 
2.09,24  Piotr BANASZCZYK  83  Ostrowia Ostrowiec  6.01 Warszawa 
 
1000 m 
2.41,79  Przemysław CZESNY  85  Ostrowia Ostrowiec  20.01 Spała 
2.41,95  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  5.01 Warszawa 
 
1500 m 
4.02,87  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  3.02 Spała 
4.10,75  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  10.02 Warszawa 
 
2000 m 
5.38,1  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  12.01 Spała 
5.40,1  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  12.01 Spała 
5.44,3  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
5.47,9  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
5.57,1  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
5.58,8  Łukasz WALKIEWICZ  85  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
5.49,47  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  6.01 Warszawa 
6.01,9  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
6.03,7  Kamil WOSIEK  83  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
6.06,0  Piotr BANASZCZYK  83  Ostrowia Ostrowiec 12.01 Spała 
6.08,5  Piotr MARCZAK  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
 
3000 m 
8.50,31  Krzysztof KULETA  82  Olimp Końskie  17.02 Spała 
9.15,65  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  19.01 Spała 
9.29,96  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  19.01 Spała 
 
60 m ppł 
100 cm (juniorzy młodsi) 
10,06  Marcin KASPRZYK  86  Ostrowia Ostrowiec  6.01 Warszawa 
pomiar ręczny 
10,5  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
wzwyż 
1,85  Artur MAROSZEK  83  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
1,70  Marek LASOTA  84  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
kula 
14,24  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
9,70  Krzysztof SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
6,25 kg (juniorzy młodsi) 
11,92  Konrad REJZOWICZ  86  Ostrowia Ostrowiec  20.01 Spała 
10,70  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Rocznik Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki 2002, oprac. Janusz Kędracki 

2. Rocznik 2002, Sekcja Lekkiej Atletyki KS Budowlani Kielce, oprac. Adam Jóźwik 

3. Zestawienie tabel 2002 roku, seniorzy – seniorki, młodzicy – młodziczki, Hala mężczyźni – kobiety, Dział Sportowo-Techniczny PZLA, oprac. Michał Wróblewski, współpraca Zbigniew Jonik, Janusz Rozum, Warszawa luty 2003 r. 

4. Zestawienie tabel 2002 roku (50 zawodników), juniorzy – juniorki, juniorzy młodsi – juniorki młodsze, Dział Sportowo-Techniczny PZLA, oprac. Michał Wróblewski, współpraca Zbigniew Jonik, Janusz Rozum, Warszawa styczeń 2003 r. 

5. Lekkoatletyka na stadionach krajowych i zagranicznych w 2002 roku, red. naczelny Andrzej Lasocki, Agencja Wydawnicza Sportpress 

6. Janusz Waśko, Polscy lekkoatleci na listach światowych 1921-2002 

 

Zdjęcia: Jarosław Kubalski, Paweł Małecki, ze zbiorów Jolanty Wolińskiej