Alicja Borek dwa razy biła rekord juniorek młodszych w trójskoku

Alicja Borek

Bardzo udanie zadebiutowała w trójskoku Alicja Borek podczas ogólnopolskich zawodów w Toruniu. Niespełna 16-letnia zawodniczka KKL Kielce już w pierwszej kolejce ustanowiła halowy rekord województwa świętokrzyskiego juniorek młodszych wynikiem 11,18 m. Długo się nie utrzymał, ponieważ w ostatniej szóstej próbie skoczyła jeszcze dalej – 11,21 m.  Wynik ten dał jej zwycięstwo w konkursie juniorek młodszych. Piątą lokatę zajęła Oliwia Masternak, także z KKL, z rekordem życiowym 10,66 m.

Kieleckie lekkoatletki startowały też w biegach. Na 60 m dobrze spisała się 16-latka Julia Zacharz, która uzyskała czas 8,21 s. Alicja Borek miała na tym dystansie 8,26 s. Ponadto 200 m Zacharz przebiegła w 27,63 s, Dominika Miśta 300 m w 44,93, a Izabela Łos i Kinga Ciesielska 400 m w 62,83 i 62,98 s. Wszystkie zawodniczki ustanowiły swoje „życiówki” w hali.

Po 2 cm do rekordów życiowych zabrakło tyczkarkom KKL, które startowały w zawodach w Łodzi. Juniorka młodsza Natalia Biskupska pokonała wysokość 3,60 m, natomiast młodziczka Zofia Jastrząb 3,20 m. Obydwie zajęły drugie miejsca w swoich kategioriach wiekowych. Przypomnijmy, że przed tygodniem, także w łódzkiej hali, niespełna 16-letnia Biskupska ustanowiła halowy rekord województwa juniorek młodszych wynikiem 3,62 m.